יעל חלפון הייתה אמורה להתחתן הערב

נעמי חלפון משחזרת את רגעי הטרגדיה לפני 10 ימים. במקום חתונה התקיים הפנינג ענק לזכרה. "יעלי מלמעלה רואה את זה והיא מאושרת".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ד באדר תשפ"א | עודכן: 08:01

יעל חלפון הייתה אמורה להתחתן הערב (שני) עם בחיר ליבה. לפני עשרה ימים היא נפטרה בפתאומיות בטרגדיה נוראה.

ביוזמת עמנואל מימון, הצלם שהיה אמור לצלם את יעל ז"ל ביום חתונתה, ויחד עם פרויקט 252 ואתר ערוץ 7, התקיים יום צילום לרווקות ורווקים.

ההפנינג לעילוי נשמתה התקיים במטע שקדיות סמוך למבוא חורון, שבו הייתה אמורה יעל להצטלם לפני חתונתה. עשרות מאפרות, צלמות וצלמים הגיעו בהתנדבות לבין השקדיות, ולמעלה מ-600 רווקים ורווקות נרשמו למיזם.

נעמי חלפון, אחותה של יעל, הייתה יחד עם אחותה בביתן עת התרחשה הטרגדיה הקשה. "לפני שבוע וחצי, בתענית אסתר, יעל קמה בבוקר. היא קמה במהירות, היה לה יום עמוס עם מלא תכניות", שיחזרה חלפון בשיחה עם ערוץ 7.

"היא קמה ליטול ידיים. כשהיא חזרה לכיוון החדר שלה היא מלמלה 'יש לי סחרחורת'. היא מלמלה בכבדות כזאת", סיפרה. "כמה שניות אחר כך, אני נמצאת בחדר במיטה, עוד לא התעוררתי, אני שומעת התנפצות מטורפת. אמא שלי מיד הגיעה לשם. היא ראתה אותה בתוך שלולית של דם וזכוכיות. טסתי מהמיטה, הזעקנו את מד"א".

יעל חלפון ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

"פינו אותה די מהר לבית חולים", הוסיפה. "כנראה שהיא איבדה את ההכרה ונפלה לתוך הדלת שיוצאת לכיוון המרפסת. זאת דלת זכוכית. היא נחתכה בעורק הראשי. תוך עשרים דקות פחות או יותר היא כבר לא הייתה איתנו".

"זה היה מאוד פתאומי", ציינה. "אמרנו, איזה מקרה הזוי, בבוקר היא קמה והכל בסדר והיא מתה מסחרחורת. אף אחד לא מת מסחרחורת. הדיוק של כל הפרטים, המיקום של הנפילה והעוצמה והכל בדיוק - ראינו שזה היה משמיים. זה היה יכול להיות צעד אחד קודם והיא הייתה רק מקבלת מכה, זה היה יכול להיות בחדר שלה על השטיח או על המיטה, וכל הדיוק הזה הראה לנו כמה זה מכוון משמיים. זה עדיין כואב, אבל אנחנו יודעים שזה לא סתם".

"המיזם שיש פה עכשיו זה מיזם שממשיך את הדרך של יעלי, של הוספת הרבה הרבה טוב", אמרה. "בעזרת ה', שמתוך המקום החסר הזה והחתונה שלא הייתה לצערינו, שיהיו עוד הרבה חתונות בעם ישראל. ואני בטוחה שיעלי מלמעלה רואה את כל זה והיא מאושרת. זה הדבר שהכי יכול לשמח והכי ממשיך את האור שלה פה. זה מרגש ברמות".