מאות הגיעו למטע השקדיות לזכר יעל חלפון ז"ל: "זה מה שיעלי הייתה רוצה"

יוחאי חלפון: "יעל הייתה רוצה שהחיים ימשכו, ושהחיים יהיו שמחים. זאת הייתה אחותי יעל ואנחנו עושים את מה שהיא הייתה רוצה".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ה באדר תשפ"א

מאות רווקות ורווקים הגיעו אתמול (שני) למטע השקדיות הסמוך למבוא חורון, במטרה להצטלם ואולי גם להכיר, וזאת לזכרה של יעל חלפון ז"ל שהייתה אמורה להתחתן אתמול.

פגשנו את משפחתה של יעל ז"ל, ואת הצלמים, המאפרות ואנשי הצוות שהגיעו בהתנדבות כדי לנצל את יום החתונה של יעל לאירוע מרגש.

"הגעתי בעקבות המיזם המהמם שהוקם כאן, ואמרתי שהתקופה הזאת הכי מתאימה לבוא ולהתנדב", אמרה בשיחה עם ערוץ 7 הצלמת ריזי חריטן.

יום הצילומים לרווקות והרווקים התקיים ביוזמת עמנואל מימון, הצלם שהיה אמור לצלם את יעל ז"ל ביום חתונתה, ויחד עם פרויקט 252 ואתר ערוץ 7.

"אחותי יעל הייתה אמורה להתחתן היום, כ"ד אדר", סיפר יוחאי חלפון אתמול. "כאן במטע השקדיות הם תכננו לעשות צילומי חוץ לפני החתונה. כשקרה המקרה ויעל נפטרה, הצלם של החתונה, עמנואל מימון היקר, חשב מה עושים התאריך שהתפנה ביומן. הוא חשב לקחת את החלל ולמלא אותו בדברים טובים".

גבי דניאל, מראשי פרויקט 252, הסביר את המחשבה מאחורי המיזם. "יש את הקטע הזה בדייטים שאין לבחורה תמונה נורמלית לשלוח, אין לגבר תמונה נורמלית לשלוח, וצריכים תמונות", אמר. "לפעמים הדייטים נופלים על שטויות. החלטנו שנרים פה יום למחפשי זוגיות. התחלנו לפרסם את זה ביום רביעי האחרון, מפה לשם נרשמו מעל 700 רווקים ורווקות שרוצים להצטלם, אז גייסנו עוד מאפרות, עוד צלמים. זה הפך להיות קרנבל שלם עם מלא מתנדבים. מטורף לראות את מה שזה עשה".

יעל חלפון ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

"זה מה שיעלי הייתה רוצה", הוסיף חלפון. "היא הייתה רוצה שהחיים ימשכו, ושהחיים יהיו שמחים, שיעשו רק טוב בעם ישראל. זאת הייתה אחותי יעל ואנחנו עושים את מה שהיא הייתה רוצה".

רעות שרה מארש שמעה על המיזם לזכרה של יעל ז"ל, נרשמה ובאה. "יום צילומים מדהים שכזה במקום יפהפה שכזה", אמרה. "זה יצא גם ביום האישה שזה פינוק אדיר. יש פה עמדות איפור מדהימות. עשינו פה יום כיף מדהים, גם להיכרות על הדרך, אבל בגדול באמת להצטלם על מנת לפתח איזה שהוא פרופיל ולהביא את זה לקבוצות הכרויות".

"הרגשות שלנו מאוד מעורבים בכל הסיפור הזה", סיכם אחיה של יעל, יוחאי חלפון. "זה ממש לפני שבוע וחצי קרה, הפצע הטרי עדיין פתוח ולא הגליד".

"הרגשות מאוד קשים מצד אחד, אבל מצד שני אנחנו מאוד שמחים שהחיים ממשיכים. ואפילו חתונה אחת אם תצא מכאן, אנחנו נדע שזאת הדרך הנכונה", כך חלפון.