"חלאתי": הטעמים של שבת בכל השבוע

ברגע של משבר בתקופת הקורונה החליטו תאיר גרתי ואמרי משה להפוך את החוויה של הבישולים של אמא ביום שישי לעסק ממוסד. הם הצליחו ובגדול

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז באדר תשפ"א

תאיר גרתי ואמרי משה מהמושב אורה הסמוך לירושלים, מצאו את עצמם באחד הסגרים בלי עבודה מסודרת ועם מקום חם בלב למטבח היהודי של אמא.

הם החליטו להפוך את התופעה של "גניבת האוכל" וה"טעימות" בימי שישי מהבישולים לדבר ממוסד, והחלו למכור במשך כל השבוע חלות המגיעות במשלוח כשבתוכן קציצות או שניצל ועם הרבה מטבוחה וחצילים.

"חלה כמוצר זה משהו שהוא יותר טעים מפיתה ויותר טעים מלאפה או מבאגט", סיפר משה באולפן ערוץ 7. "נכון שיש משהו שמייחד את זה דווקא בשישי, אבל אין סיבה לא להכניס את זה כל השבוע".

גרתי סיפרה מה הביא אותם לפתוח את העסק הזה, דווקא, וכנראה בזכות, זמן הקורונה. "אנחנו מכירים את זה מהבית", אמרה. "אף אחד לא המציא את זה וזו לא הברקה של אף אחד. זה נהוג בבתים מזרחיים יותר, שבימי שישי יש ערימות שניצלים, ערימות חצילים וטחינה, כל הדברים בצד ופשוט גונבים את זה".

"החלטנו להרים את הכפפה", הוסיפה. "ראינו שזה עובד טוב. זה היה רעיון מהרגע להרגע. ראינו שאנחנו שבוע כבר בסגר, בלי עבודה, ואמרנו יאללה, מקסימום נתקע עם כמה חלות וחזה עוף. ניסינו, והנסיון הזה עבד טוב וברוך ה'".

והמחירים? חלה שמספיקה לשניים עד שלושה אנשים תעלה לכם 90 שקלים. גרתי ומשה מספרים שאחד הקהלים שאוהבים במיוחד להזמין את החלות שלהם הם חיילים, כך שכל אחד משלם 30 ש"ח והופך לשבע מהטעמים של שבת.