פרשת משי זהב: "מתהפכת לי הבטן"

השרה לשעבר מירב כהן: "חשבתי על הילדים שלי כשקראתי את התיאורים המזוויעים. אני מקווה שהמשטרה תחקור לעומק את הפרשה וימוצה הדין בהקדם האפשרי".

ערוץ 7 , א' בניסן תשפ"א

פרשת משי זהב: "מתהפכת לי הבטן"-ערוץ 7
יהודה משי זהב
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

השרה לשעבר מירב כהן, מועמדת "יש עתיד" לכנסת ה-24, מזועזעת מתחקיר "הארץ" על יו"ר זק"א יהודה משי זהב.

"קראתי בסוף השבוע את התחקיר על יהודה משי-זהב, אותו אני מכירה מזה שנים. מתהפכת לי הבטן. אין מלים לתאר כמה אני עצובה והמומה מהעדויות", אמרה כהן.

"חשבתי על הילדים שלי כשקראתי את התיאורים המזוויעים. אני מקווה שהמשטרה תחקור לעומק את הפרשה ובהתאם לממצאי החקירה ימוצה הדין בהקדם האפשרי", הוסיפה.

צביקה פליישמן, חוקר בעמותת מגן המעורבת בתחקיר שנפתח נגד משי זהב, סיפר אמש לכאן 11: "יש עדויות גם מהשנים האחרונות, הבנו שאנשים בסביבתו מודעים לזה ולא עושים שום דבר".

רחלי גוטליב-רושגולד, סמנכ"לית עמותת "מגן" אמרה כי מאז פרסום התחקיר הגיעו אליהם תלונות נוספות. "נשים שדיברו איתי חוו התקפי חרדה ופתאום הכל חזר אליהן. הן מאוימות ומפוחדות. יש עדויות גם מהשנים האחרונות, הבנו שאנשים בסביבתו מודעים לזה ולא עושים שום דבר".

גוטליב-רושגולד הסבירה ברשת ב' כי בשביל שבדיקת המשטרה תבשיל לכדי כתב אישום, צריך עדויות והוכחות מוצקות. "כשמופעל כוח כל כך גדול ויש הרתעה כל כך גדולה כלפי נפגעות - הרבה פעמים הן נסוגות". גוטליב-רושגולד הסבירה על המורכבות איתה מתמודדים הנפגעים והנפגעיות, והדגישה כי כשמדובר באדם בעל השפעה, כמו משי זהב, הפחד הוא כפול. את התלונות נגדו תבדוק יחידה בלהב 433.

"צריך להבין שיש כאן קושי גדול כי משי זהב הוא אדם עם המון כוח והשפעה בחברה החרדית", אמרה. "מי שעובר פגיעה מינית מפחד". עם זאת, סמנכ"לית עמותת מגן ציינה כי הנושא של פגיעות מיניות במגזר החרדי כבר אינו מושתק כמו בעבר, ויש מי שמטפל בו. "היום זה כבר מעל פני השטח וזה מייצר הרבה הרתעה". רמה נוספת של מורכבות היא העובדה שמשי הוא אדם שגם עשה הרבה טוב לאנשים - דבר היוצר דיסוננס, כך לדבריה. "יש כאן אמירה מאוד חדה - אם אתה פוגע, לא משנה כמה טוב עשית, הכול נמחק כשמתגלה כזה רוע".