כל התשובות לקושיה: למה לנו להתחתן?

פסח בפרויקט 252: הרב יוני לביא עושה סדר בשאלה היסודית שמעסיקה מחפשי זוגיות

נדב גדליה , י"ח בניסן תשפ"א

כל התשובות לקושיה: למה לנו להתחתן?-ערוץ 7
הרב יוני לביא
צילום: באדיבות המצולם

"אנשים יכולים לצאת במשך שנים לדייטים, אבל אף פעם הם לא שאלו את עצמם את שאלת היסוד: למה אני עושה את זה?", אומר הרב יוני לביא שימסור השבוע (רביעי, 30.3, ב-21:00) שיעור בנושא 'למה (לא) להתחתן?' במסגרת פרויקט 252.

"הגיע הזמן לחשוב למה אנחנו רוצים להתחתן: האם זה כי כולם עושים ככה, האם כי 'הגעתי לגיל'?" ועוד כל מיני סיבות". הרב לביא קושר את הדיון בשאלת היסוד להצלחת הדייטים עצמם.

"צריכים להיות מודעים לכך שיש לנו בראש כל מיני חששות שמעלים שאלות חשובות גם לגבי 'למה לא להתחתן'. אפשר להבין שיש חששות רבים: יש כאלה שמתגרשים, מי יודע מה יהיה אחרי החתונה וגם החיים עצמם בהווה: עכשיו אני משוחרר ועושה מה שאני רוצה - אז למה אני צריך להיות תלוי בעוד מישהי? מעבר לזה: להתחתן, בע"ה, אומר גם להקים משפחה; ילדים וטיטולים, קופת חולים כשצריך, לא לישון בלילה ויש עם כל החבילה הזאת גם משפחה נוספת, ומנהגים אחרים וכו' וכו'".

מה עושים עם כל ה'למה לא' להתחתן?' שאינו מדובר מספיק? מה עוזר לרווקים ורווקות 'לקפוץ למיים' למרות הקושי? על כך ועוד ידבר הרב יוני לביא במפגש ב'זום' ברביעי.

שיעורו של הרב יוני לביא ישודר בנושא 'למה (לא) להתחתן?' ישודר בפרויקט 252 ברביעי הקרוב, בשעה 21:00. עדין לא בפרויקט? להצטרפות לחצו כאן >>