ח"כ אופיר סופר לשר הביטחון: לשלול ממושל ג'נין את אישור הכניסה לארץ

הדרישה מגיעה בעקבות ביקור ה"חיזוק", שערך המושל אצל המחבל רושדי אבו מוך מרוצחי החייל משה תמם הי״ד המתגורר בבאקה אל גרביה

ערוץ 7 , כ"ט בניסן תשפ"א

ח"כ אופיר סופר לשר הביטחון: לשלול ממושל ג'נין את אישור הכניסה לארץ-ערוץ 7
אופיר סופר
צילום: יוני קמפינסקי

ח"כ אופיר סופר פנה הבוקר (ראשון) במכתב לשר הביטחון, בני גנץ בכדי שישלול את אשרת כניסתו של מושל ג׳נין לישראל.

הדרישה מגיעה בעקבות ביקור ה"חיזוק" שערך המושל אצל המחבל רושדי אבו מוך מרוצחי החייל משה תמם הי״ד המתגורר בבאקה אל גרביה.

"במוצאי השבת האחרונה פרסם העיתונאי ישי פרידמן תמונה בה נראה מושל ג'נין שאינו אזרח מדינת ישראל מבקר את רוצח החייל משה תמם הי"ד רושדי אבו מוך בעיר באקה אל-גרבייה ומעניק לרוצח מתנה/אות הוקרה", כתב סופר לגנץ.

לדבריו, "עצם שחרור הרוצח המתועב בחזרה לעיר באקה אל-גרבייה הנמצאת בתוך מדינת ישראל מהווה עוול מוסרי וסכנה ביטחונית מן המעלה הראשונה. לצערי, שרי ממשלת ישראל שבסמכותם לשלול את אזרחותו של הרוצח לא השכילו לעשות כן. כהרגלם של עוולות מן הסוג הזה, נראה שעוול אחד הוליד את משנהו- עת ביקר אדם שאינו אזרח מדינת ישראל את הרוצח המתועב ואך העניק לו מתנה/אות הוקרה על מעשהו העלוב".

"בהתאם לאמור, אבקשך", הוסיף סופר במכתבו, 1. לשלול לאלתר את אשרת כניסתו של המושל לישראל ולמנוע ממנו לערוך ביקורים נוספים בארץ. 2. למנוע הישנות מקרים בהם ניתנים היתרי כניסה לארץ לאנשים/גורמים התומכים בנסתר או בגלוי בפגיעה ביהודים ובמדינת ישראל".

נציין כי שאילתא דומה הגיש לשר גנץ ח"כ משה ארבל ובה נאמר, "מדוע התיר משרד הביטחון למושל ג'נין להיכנס לארץ? מי קיבל את ההחלטה להתיר זאת ועל סמך איזה מידע? כיצד תפעל כדי לוודא כי מקרים מסוג זה, בו בכירים פלסטיניים מעודדים טרור על אדמת ישראל, לא יישנו?"