מה מתחבא בצד השני של כדור הארץ?

פיתוח חדש של גוגל נותן הצצה לצד השני של כדור הארץ, ומסתבר שלא תמיד מגיעים לסין.

מתנאל ראט , כ"ט בניסן תשפ"א

מה מתחבא בצד השני של כדור הארץ?-ערוץ 7
הדרך המסורתית להגיע לצד השני של הכדור
צילום: iStock

חשבתם פעם מה יקרה אם תתחילו לחפור בחצר בור כה עמוק עד שהוא יגיע לצד השני של כדור הארץ? גוגל השיקה אפליקציה חדשה שתגלה לכם בשניות מה יש בצד השני הכדור כדי שלא תצטרכו להשקיע כל החיים בחפירת בור מתאים.

המפתחים של גוגל אוהבים להמציא פיתוחים חדשים, כאשר חלק מהם בסוף מוצא את מקומו בבית הקברות של גוגל. הפעם, גוגל הוציאה את "גוגל פלום" אפליקציה שתאפשר לכם לבדוק מה יש בצד השני של העולם מהנקודה בה אתם נמצאים.

במקרה ותהיתם, לנקודה שיש בצד השני של כדור הארץ יש גם שם- נקודה אנטיפודית. מכיוון שרוב כדור הארץ מכוסה במים, חלק גדול מהנקודות האנטיפודיות נופלות באמצע האוקיינוס, אבל יש גם נקודות שעוברות ממדינה בצד אחד למדינה בצד אחר.

בשביל לבדוק בעצמכם מה יש בצד השני של העולם, מוזמנים להיכנס לאתר הייעודי של גוגל פלום דרך המכשיר הסלולרי (בינתיים תומך רק באנדרואיד). באתר, ניתן לכוון את המצלמה לכיוונים שונים ברחבי הבית וליצור מעין "מערבולת" וירטואלית שתראה לכם את צילומי האוויר מהצד השני של כדור הארץ.

רוב הנקודות האנטיפודיות של ישראל מגיעות לאוקיינוס השקט, אבל אפשר להזיז את המצלמה גם לכיוונים שונים מאשר הרצפה ולגלות מקומות חדשים. לאחר שמקבלים הצצה לצד השני של כדור הארץ אפשר גם להתקרב קצת יותר ולראות עוד צילומים דרך גוגל ארץ.

אז אם גם אתם תמיד תהיתם מאיזו נקודה צריך לחפור בכדור הארץ בשביל להגיע לסין- מוזמנים לבדוק באתר החדש של גוגל.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!