מהרו לצפות לפני שירד מהאוויר: איך לא נופלים בפח בעסקאות נדל"ן?

התעניינות רבה נרשמה בערב הראשון של כנס הנדל"ן 'שווה לדעת', בו שמענו את הדרכותיהם של גיל אורלי, מיכאל דביר וולדיסלב ישטכרוב.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשפ"א | עודכן: 17:29

מהרו לצפות לפני שירד מהאוויר: איך לא נופלים בפח בעסקאות נדל"ן?-ערוץ 7
נדל"ן
istock

התעניינות רבה נרשמה בערב הראשון של כנס הנדל"ן 'שווה לדעת'. אם לא הספקתם לצפות בהדרכות, הן זמינות כעת לצפייה בדף הכנס, אך יוסרו ממנו במהלך היום לקראת המשך הכנס.

את הכנס פתח גיל אורלי, משקיע נדל"ן ומחלוצי תחום האימון הכלכלי בארץ. גיל שיתף אותנו בפוטנציאל הקיים בנדל"ן המאפשר להגיע ל"נוסחת העושר" ולעצמאות כלכלית. בהדרכה גיל נגע בנושאים רבים וחשובים המעסיקים כל אדם ששוקל להשקיע בנדל"ן, כמו מהיכן נובע הפחד להשקיע וכיצד להתמודד איתו, מהם הכוחות העיקריים לירידה או לעלייה במחירים והאם ניתן לזהות מראש את המגמה בשוק. במהלך ההדרכה גיל התייחס גם לתפיסות מוטעות של אנשים ביחס לתחום, המביאות גם לטעויות בהתנהלות בפועל, ולעוד שלל נקודות חשובות שהכניסו אותנו פנימה לתחום הנדל"ן.

לאחר מכן, תיאר עבורנו מיכאל דביר, הבעלים של חברת "דביר נכסים" שעוסקת בתיווך וניהול נכסים בעיר באר שבע, את התמונה הכללית של תהליך השקעה בנדל"ן, מנקודת ההתחלה ועד נקודת הסיום. לדברי דביר, השלב הראשון הוא קבלת ההחלטה להשקיע. לאחר מכן יש לבדוק את היכולת הכלכלית, השלב השלישי הוא בחינה ולימוד מעמיק של אזור ההשקעה, בהמשך – סיור שטח, בחירת הנכס המתאים, ניהול משא ומתן, יצירת קשר עם עו"ד וחתימה, ולבסוף ניהול ואחזקת הנכס. דביר עמד על החשיבות של שמירה על סדר השלבים, דבר שחוסך הרבה זמן, כסף ועוגמת נפש בהמשך. מעבר לתיאור הכללי של התהליך, מיכאל שזר בדבריו לא מעט טיפים ועקרונות חשובים.

את הערב הראשון חתם ולדיסלב ישטכרוב, בעלים ומנכ"ל של נדל"ן השומרון, שהתמקד בטעויות מרכזיות של אנשים לאורך תהליך ההשקעה. בדבריו התייחס ישטכרוב הן לקניית דירה למגורים והן לקניית דירה להשקעה, בכל אחד משלבי התהליך, ואף הוא שיתף אותנו בטיפים רבים מניסיונו. מהם המדדים לעורך דין טוב? מהי הנקודה שרוב האנשים נופלים בה במהלך המשא המתן? מהם הדברים החשובים צריך לבדוק בדירה? האם כדאי לקחת שמאות מוקדמת? ישטכרוב נגע בכל השאלות הללו ובעוד רבות אחרות.

להרשמה לכנס לחצו כאן

הערב אנו ממשיכים עם שני היבטים חשובים בתהליך השקעת נדל"ן: ההיבט ההלכתי וההיבט הכספי. הרב מנחם קופרמן, יושב ראש ארגון "כדת וכדין", יעסוק במספר היבטים הלכתיים שחשוב לדעת בהקשר להשקעת נדל"ן ועריכת חוזי נדל"ן בהתאם לדין תורה, כל זאת יחד עם סיפורים מהשטח המדגימים את העקרונות ההלכתיים. לאחר מכן נשמע את יעקב עציון, יועץ פיננסים ומשכנתאות. יעקב יעסוק בשאלה המסקרנת מהן הדרכים המאפשרות להגדיל את ההון העצמי הדרוש להשקעת נדל"ן? את הערב יחתום אושרי ברק, מנכ"ל ושותף במשרד "אביב יעוץ משכנתאות", שיתאר עבורנו את התמונה הכללית של לקיחת הלוואת משכנתא והמושגים המרכזיים בתחום, וישתף אותנו מניסיונו בטעויות המרכזיות שאנשים עושים בהקשר לכך וכיצד ניתן להימנע מהן.

בדף הכנס תוכלו למצוא את המתנות למשתתפים, שמתעדכנות במהלך ימי הכנס, פרטים ליצירת קשר עם המרצים, ואפשרות להתייעץ עם פורום המומחים המלווה את הכנס. אל תחמיצו!

להרשמה לכנס לחצו כאן