נפתלי, די

מותר לרצות להיות ראש ממשלה, מותר לשאוף ולנסות. אבל העם, העם שבשמו אתה מדבר, לא נתן בך את האמון ואינו רוצה בך כעת כראש ממשלה.

איתמר סג"ל , ל' בניסן תשפ"א

נפתלי, די-ערוץ 7
איתמר סג"ל
צילום: עצמי

נפתלי בנט, אתה אדם יקר ומוכשר, חריף וחרוץ, על כך אין ויכוח.

נפתלי בנט גם יודע כי קיימת אפשרות, גם כיום, לממשלת ימין מדהימה, ממשלת ימין טובה בהרבה אפילו מהממשלה היציבה האחרונה, זו שהביאה את חוק ההסדרה, למרות הקשיים שהערים משה כחלון על כל צעד ושעל. יש עדיין סיכוי לממשלה שיכולה להביא את פסקת ההתגברות, לחזק את ההתיישבות ולקדם מדיניות ימין.

נפתלי יודע מצוין שלא מוצו אפילו מחצית מהכלים והלחצים שניתן להפעיל על גדעון סער שהחליט משום מה כי עדיפה הרשימה המשותפת או השענות על רע"מ מאשר ישיבה, לא עלינו, עם בנימין נתניהו באותה ממשלה. וכי עם כל יום שיחלוף יהיה קשה יותר ויותר לחלץ את סער מקופסת האתרוג החמימה והנוחה לה זכה.

נפתלי יודע מצוין שכניסה והתחייבות שלו לממשלת ימין כזו, ולחץ ציבורי על גדעון סער יכולים מאד להועיל, וכי מוטב להשקיע את המאמצים בהנחתת סער על הקרקע במקום לסמם אותו בהזיות על ממשלת טלאי על טלאי של מפלגות קטנות מימין ומשמאל, ימינה עם מרצ והעבודה, שיאחזו כולן בטלית אחת חלושה שכל אחד אומר כולה שלי.

נפתלי יודע מעולה כי את הדמיונות על ממשלה פריטטית פלוס אחד וכל מיני המצאות כעין אלו לא ניתן לכנות ממשלת ימין, אלא ממשלת שיתוק שאין בה הסכמה על שום דבר, כולל בנושאים כלכליים, מלבד המטרה המקודשת של הפלת ביבי נתניהו.

נפתלי יודע טוב ממני כי יום אחרי הצלחת המזימה, השמאל לא יזכור לו חסד נעורים ויעשה לו את אותו הדבר שעשה לבגין, לביבי, ולכל סתם ימני שלא בא להם טוב בעין.

נפתלי יודע מעולה כי ראש ממשלה עם מפלגה בת 7 מנדטים זה לא ראש ממשלה אלא בעיקר בובה על עשרות חוטים, בה כל אחד מושך כרצונו, ללא משילות, ללא מדיניות, ללא אופק. וכי מי שיפגע בסוף זה בעיקר הוא.

נפתלי יודע מצוין שסמוטריץ' צודק במקרה הזה, כי לא סמוטריץ', אלא נפתלי הוא זה שהתחייב שלא לשבת ברוטציה עם לפיד או תחת לפיד. נפתלי ממשיך לשמור על עמימות, טרם הכריז כי הוא חלק מגוש הימין, לא לוחץ על גדעון סער לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפס.

ובכל זאת, נפתלי ממשיך לפלרטט עם לפיד, להתלהב מדיוני הפרשנים עליו כראש ממשלת ישראל, מפנטז על עצמו יושב בכסא הרם, מצטרף לרשימה קצרה למדי של ראשי ממשלות ישראל לדורותיהם, לשבת ברשימה נעימה לצד בן גוריון, בגין, שמיר, רבין ובנימין נתניהו.

לכל זאת אין שום הסבר מלבד ככל הנראה תשוקה להכניס את הרגל בדלת, לקבל את התואר הנכסף ראש ממשלת ישראל, ולו לזמן קצר. להיכנס להיסטוריה של מדינת ישראל, להגיע לטופ הגבוה ביותר במערכת הפוליטית הישראלית.

שזה בסדר, אגב. מותר לרצות להיות ראש ממשלה, מותר לשאוף ולנסות. אבל העם, העם שבשמו אתה מדבר, לא נתן בך את האמון ואינו רוצה בך כעת כראש ממשלה. זו האמת הכואבת. יהיה זה עיוות גדול של רצון הבוחר אם תוקם כאן ממשלה עקומה חסרת דרך בראשות ח"כ שזכה לשבעה מנדטים. אתה קורא לזה ממשלת קונצנזוס, אבל ממשלה ללא הליכוד לה הצביע כל אדם רביעי בישראל אינה קרויה קונצנזוס אלא הפניית עורף ללב לבו של עם ישראל המסורתי, ציבור ימני אותו אתה מעוניין לייצג.

שוב הביתה נפתלי. מספיק. יש עוד זמן. לחץ גם על גדעון לשוב ולוותר. עוד לא מאוחר לממשלת ימין אמיתית על מלא, כזו שהבטחת לבוחריך.