הפגנת נכי צה"ל בתל אביב
הפגנת נכי צה"ל בתל אביב צילום: Miriam Alster/FLASH90

מנכ"ל משרד הביטחון האלוף במיל' אמיר אשל התייחס הערב (חמישי) למחאת נכי צה"ל על רקע הטרגדיה של איציק סעידיאן, הלוחם לשעבר שהצית את עצמו ומאושפז במצב אנוש בשל מצוקה נפשית.

בשיחה עם כתבים סיפר אשל על הרפורמה הצפויה באגף השיקום של משרד הביטחון: "אנחנו מדברים על שינוי מהותי ולא עטיפות או יח"צ. שינוי מהותי חד וחלק. אם לא נביא אליו - לא הצלחנו.

''העניין הזה הוא משמעותי מפני שאני לא משלה את עצמי. טיפולים שהם בחזקת פלסטר - זה יתפוצץ לנו בפנים וזו לא שאלה של 'האם' אלא 'מתי' ואני מניח שזה יהיה מהר. לכן אנחנו חייבים ומחויבים לסוגיה של שינוי מהותי''.

לדברי אשל, "יש שעת רצון, ולמרות הקיטוב הפוליטי וחוסר היציבות אני חושב שיש קונצנזוס ותמיכה בשינוי המהותי אליו אנחנו מכוונים, ואני רוצה להגיד שמה שמוכן לצאת לדרך למימוש - ייצא לדרך הכי מהר שאפשר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) עם יו״ר ארגון נכי צה״ל עידן קלימן בקריה בתל אביב, במהלך ההפגנה אותה קיימו נכי צה"ל.

נתניהו אמר בפגישה, "מצוקתם של נכי ופצועי צה״ל היא אמיתית, כבר הרבה שנים שלא עדכנו את ההסדרים ביניהם, דרושה גם עזרה ראשונה וגם רפורמה מקיפה. קיבלתי את המכתב ששלחתם לשר הביטחון, בעקבות כך תיאמתי איתו שאנחנו נביא גם עזרה ראשונה וגם רפורמה כוללת לטיפול בפצועים, נכים והלומי הקרב".

"נעשה זאת תוך שבועיים בממשלה. זו ההצעה ואני חושב שהיא חשובה מאוד, מתקנת עוול נורא ומטפלת במצוקה", הוסיף.

יו״ר ארגון נכי צה״ל עידן קלימן, ציין "אנחנו נמצאים בימים קשים מאוד שחבר שלנו שוכב שרוף בבית החולים. אנחנו שולחים לו מכאן קודם כל החלמה מהירה, ומצפים להחזירו למשפחת נכי צה״ל ולעזור לו בשיקום המחודש שלו".

"אני רוצה להודות לך, באמת הכאב הוא מאוד גדול והעיוותים ההיסטוריים דורשים תיקון במיידי. אני רוצה להודות לשר הביטחון בני גנץ ולך אדוני ראש הממשלה על זה שאתם מתעלים מעל כל שיקול פוליטי ושמים את פצועות ופצועי צה״ל במקום לו הם ראויים, ובו כל ממשלת ישראל נרתמת לעזור ולתקן את העוולה הגדולה הזו", הוסיף.

בתום הפגישה יצא קלימן לחבריו המפגינים, ודיווח להם על ההתחייבויות שקיבל מראש הממשלה.

ההתחייבות של נתניהו: רפורמה תוך שבועיים דוברות

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו