מיאמי ביצ' פלורידה
מיאמי ביצ' פלורידה צילום: FREEPIK

מי לא אוהב את פלורידה? האווירה של החופש, הים, האקלים הנח ועלות המחיה הסבירה מאוד הפכו את פלורידה ליעד מבוקש בקרב אנשים המעוניינים לפרוש או לחלופין בקרב משקיעי נדל"ן או משפרי דיור. אם אתם מחפשים לרכוש דירה בפלורידה אז סביר להניח שאתם מעוניינים בדירה עם נוף לים.

ישנם כיום לא מעט ישראלים המחפשים לרכוש קרקעות בפלורידה, אך מאמר זה יתמקד בדירות. היום אפשר לעשות את מרבית הלימוד של השוק ומעקב אחר הזדמנויות ברשת ורק לאחר שכבר למדתם לא מעט והשלמתם חלק גדול מהמחקר שלכם אז גם לבקר פיזית באזור.

השלב הראשון יהיה להתמקד בעיר הרלוונטית עבורכם, אפשר גם לצמצם את הרשימה לשתיים. מהם הקריטריונים החשובים לכם? צמיחה? ביטחון תעסוקתי? מוקדי תיירות? האם אתם מכוונים להשקעה בנכסים המיועדים למשפחות או לרווקים? האם סוגיית החינוך חשובה עבורכם? או האם אתם מכוונים לאנשים המעוניינים לפרוש באותה העיר? חשוב לבחון את איכות התעבורה וכמות הפקקים ועד כמה קל להתנייד באזור המדובר, חשוב לבחון את רמת הפשיעה באזור המדובר, בכל הקשור לפלורידה, חשוב גם לבחון את הבטיחות של האזור בכל הקשור להוריקנים וסופות טרופיות על בסיס נתונים של שנים קודמות.

נתון חשוב נוסף שיש לשים לב אליו כשאתם קוראים או צופים בחומרים מקוונים על אותה העיר או האזור היא עלות המחיה. עצה נוספת היא לשוחח או להתכתב עם תושבים שגרים באותו אזור ולשאול אותם שאלות בפורומים הרלוונטיים.

לאחר שצמצמתם את הרשימה ל1-3 ערים אפשרויות או שכונות אפשריות בתוך ערים בפלורידה תוכלו להתקדם לשלב הבא של מציאת מתווך. סביר להניח שבמהלך המחקר שלכם ביקרתם באתרי נדל"ן ונחשפתם לסוגי נכסים ודירות והעלויות שלהם. באתרים המובילים ליד כל רשומה מצוינים פרטי הסוכן שהעלה אותה.

האם שמתם לב לסוכנים שהעלו כמות גדולה של נכסים באזור המבוקש? או נכסים איכותיים במיוחד או במחיר טוב במיוחד? כמובן שאפשר גם פשוט לחפש בגוגל מתווך באותו האזור. רצוי למצוא מישהו שמתמחה ומכיר את השוק המבוקש ומתמחה בסוג הדירות שאתם מחפשים.

תבחנו את ההמלצות של הלקוחות וצרו קשר עם 2-3 מתווכים ודברו איתם על התקציב שלכם והרצונות שלכם ותקשיבו. לאחר שהתרשמתם והרגשתם ביטחון בקשר עם המתווך הרצוי – היפגשו איתו או איתה. קחו את הזמן, אל תהיו לחוצים ותנו לו או לה להביא לכם את ההצעות הטובות והמתאימות ביותר עבורכם.

השלב האחרון לפני הרכישה עצמה יהיה להציע הצעה על הדירה, תסתמכו על ניסיון המתווך והאם הוא או היא ממליצים לכם לנסות את שיטת המצליח או שעדיף שהם יבצעו את המו"מ עבורכם.