אצטדיון סמי עופר בחיפה. כולם יוכלו להיכנס
אצטדיון סמי עופר בחיפה. כולם יוכלו להיכנס צילום: החברה הכלכלית חיפה

האוהדים חוזרים למגרשים. בזמן שנגיף הקורונה כמעט ונעלם מחיינו ובימים האחרונים עמד מספר החולים בנגיף על אפס עגול, הוחלט בממשלה להתיר את המגבלות שהונהגו עד היום.

רגע לפני שהממשלה מאשרת את ההקלות, הודיע שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר כי סיכם עם שר הבריאות יולי אדלשטיין על תפוסה מלאה של קהל במגרשי הספורט ובאולמות התרבות.

על פי הסיכום שהתקבלו לאחר שיחות שארכו מעל לשבועיים, הוחלט על הגדלת כמות הקהל במגרשי הספורט ובאולמות התרבות, מבלי להותיר אף אוהד בחוץ.

לפי המתווה שאושר, באולמות ובמגרשי ספורט לא תהיה הגבלה למספר המקומות לצופים בעלי תו ירוק, כאשר הקלות אלו ייכנסו לתוקף ביום ה׳, ה-6 במאי 2021, בכפוף לאישור הממשלה ולנתוני התחלואה, כאשר משמעות הדבר היא כי המשחקים המכריעים בספורט הישראלי - החל מחצאי גביע המדינה בכדורגל ועד לפיינל-פור הכדורסל הישראלי וגמר גביע המדינה בכדורסל ועוד אירועים, יתקיימו כולם לעיניי עשרות אלפי אוהדים.

שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר, אמר כי "כמו בכל פעימה, גם הפעם אנו ממשיכים בהרחבת תפוסת הקהל במגרשי הספורט ובאולמות התרבות. אנו נגיע למספרים שרק לפני כחצי שנה יכולנו לחלום עליהם והכל בזכות שיתוף הפעולה הנהדר מהציבור. אנו שמחים מאוד שמשרד הבריאות נענה לדרישתנו והסיר את ההגבלה באולמות התרבות ובמגרשי הספורט על פי התו הירוק.
כולי תקווה שחודש מאי, שידוע בספורט העולמי כחודש של הכרעות ילווה עם עשרות אלפי צופים שיהנו מהפתיחה הרחבה".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל ברך על הסיכום כשאמר "שיתוף הפעולה בין משרדי הספורט והבריאות מאפשר לנו לחזור למה שעד לא מזמן נראה דמיוני. האחריות שמגלה הציבור הישראלי הופכת את אצטדיוני הכדורגל שלנו לזירה שמדינות רבות בעולם וארגוני כדורגל מובילים, לומדים בניסיון להבין כיצד חוזרים למראות ולקולות של טרום עידן הקורונה. אני מברך את שר הספורט על עשייה רציפה ונחושה לטובת הענף פעם אחר פעם ושמח על כך שחצאי גמר גביע המדינה והגמר יוכלו להתקיים אל מול יציעים מלאי חיים ותוססים".