אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: FREEPIK

כבר שנים ששוהם מסתמנת כאחד המיקומים הטובים ביותר להקמת בית ולגידול ילדים. כן, מדובר במועצה מקומית שנמצאת ממש במרכז הארץ, בחלקו המזרחי של מחוז המרכז.

עם מספר יחסית גבוה של מוסדות לימוד; מגני-ילדים דרך חטיבות-ביניים ועד לבתי ספר תיכוניים – ממלכתיים-דתיים וחילוניים כאחד, המועצה אזורית שוהם מתהדרת בסיכויים גבוהים להרחבת ולהגדלת מכסת התושבים הדרים בה תוך שמירה על איכות-חיים גבוהה.

במרוצת השנים החלו יותר ויותר קבלנים וחברות יזמיות בתחום הבניה לבנות במועצה האזורית שוהם, ואט אט הפכה שוהם לאחת הנקודות האיכותיות ביותר להקמת בית ולגידול ילדים. חלק מן הקבלנים או החברות היזמיות בתחום הנדל"ן השכילו לבנות פרויקטי-מגורים המאופיינים בבנייה נמוכה – צורת בנייה בוטיקית ופסטורלית אשר מאוד מוכרת מערים אירופיות מוכרות. מיקומי הפרויקטים, כמו גם צורתם החיצונית וההקפדה על מפרטים אטרקטיביים אשר עולים בקנה אחד עם תחושת שקט שרובנו נרצה בעת שניגש לבחור נכס לקניה.

על דירות גן למכירה בשוהם ועל הילדים שלנו

סיבה נוספת לחשוב על דירות גן למכירה בשוהם היא סימונה של המועצה האזורית שוהם ככר פורה להכשרת ספורטאיות וספורטאים צעירים. בשוהם תמצאו קבוצת כדורסל בשם 'מכבי שוהם' והיא משחקת בליגה הארצית. בשוהם קיימת חברה העונה לשם 'חמש'; תפקידה של 'חמש' היא לדאוג לכל מחסורם של ילדים ובני נוער ברמה של תרבות, העשרה לגיל הרך, חוגים, פעילויות במרכזים קהילתיים ועוד.

הורים מספרים כי הרמה והאיכות של מוסדות החינוך המקומיים במועצה האזורית שוהם הינן מהטובות בהן נתקלו במהלך חייהם (חשוב לזכור שהרבה משפחות צעירות כמו גם פחות צעירות מתחילות לחשוב על דירות גן למכירה בשוהם, לאחר שחוו חוויית מגורים פחות טובה, במקום אחר בארץ; חלק מחוויות אלו לעיתים כוללות גם התרשמות לא טובה ממוסדות חינוך למיניהם).

בעיר שוהם מתקיימים מידי שנה פסטיבלים מקומיים , מרוצי-אופניים, תחרויות ועוד. ראש המועצה של שוהם הוא איתן פטיגרו , וניכר כי אף הוא – בדומה לקודמיו נוהג באופן אשר מאדיר את פעילויות התרבות והספורט באזור ולמעשה תומך במצב הקיים אשר חלק ממשמעויותיו חגות סביב שביעות רצון מרבית – גם מצידם של ההורים , אך לא פחות חשוב מכך – גם מצידם של הילדים והנוער בשוהם.

דירות גן למכירה בשוהם והמאפיינים שלהן

כפי שצוין במאמר זה, ישנן חברות רבות אשר בונות בשוהם, סוגי הבניה יחסית מגוונים, אך רבים הם הדיירים הפוטנציאליים אשר מעדיפים דווקא בניה נמוכה ואיכותית, מה שמביא אותנו לעסוק ולדבר מעט על דירות גן ויתרונותיהן:

  • דירות גן הן דירות המשולבות בבניין (לרוב לא גבוה) בקומת הקרקע שלו.
  • דירות גן מכילות גינה מרווחת לרווחת הדיירים
  • לרוב, תוצענה דירות גן במחיר יותר אטרקטיבי מזה של בתים פרטיים צמודי-קרקע
  • ככל הידוע לנו, קבלנים רבים מציעים דירות גן עם גינה של בערך 50 מ"ר, אך קיימות דירות גן אשר גינתן מעט קטנה יותר.

דברים נוספים שכדאי לדעת על דירות גן למכירה בשוהם:

בשוהם תמצאו פרויקטים איכותיים אשר נבנו על עתודות הקרקע האחרונות של היישוב; כן, לאחרונה, קיבלה המועצה אזורית שוהם כ-65,000 דונם נוספים לבניה. על אדמות אלו נבנו פרויקטים איכותיים עוצרי נשימה; פרויקטי בניה המכילים דירות גן בשוהם לרוב יהיו מושתתים על בנייני בוטיק כאמור, לרוב יהיו בבניין 6 או 8 דירות בלבד.

הקונים המאושרים ייהנו מיתרונות מפרט כדוגמת: גינות, מרפסות שמש גדולות ומרחבים ירוקים עוצרי נשימה שהופכים את כל העסק למשהו שמאוד כדאי לשקול.

אם גם אתם שוקלים את צעדיכם הבאים ורואים דירות לדוגמה בזמן זה; אם חשבתם על אזור המרכז וחשוב לכם שלא לקנות דירה בדרום או בצפון, הרי שהמועצה האזורית שוהם טומנת בחובה קסם רב והיא שווה בדיקה.