תורת לחימה: "לסגור את יחידת יוהל"ם"

ארגון 'תורת הלחימה' תוקף את השימוש שנעשה בצה"ל בשפה הרב-מגדרית. "צה''ל צריך לעסוק בחיסול מחבלים ולא בקידום אג'נדות מגדר".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט"ו באייר תשפ"א

תורת לחימה: "לסגור את יחידת יוהל"ם"-ערוץ 7
למצולמת אין קשר לידיעה
צילום המחשה: הדס פרוש, פלאש 90

ארגון 'תורת לחימה' תוקף היום (שלישי) את השימוש שנעשה במספר קורסים בחיל המודיעין בשפה הרב-מגדרית וקורא לסגור את יחידת היוהל"ם.

כזכור, בחיל המודיעין בצה"ל החלו באחרונה להשתמש בשפה רב-מגדרית הפונה לכלל המגדרים באופן שווה. מדובר מספר קורסים שעוברים חיילי המודיעין. על פי הדיווח ב''זמן ישראל'' התכנים שהועברו בקורסים המדוברים כללו שימוש בשפה רב מגדרית ואף שימוש בגופן "עברית רב-מגדרית" שיצרה האמנית מיכל שומר בשנת 2019

בארגון 'תורת הלחימה' תוקפים, כאמור, את החדרת השפה החדשה. "צה''ל צריך לעסוק בחיסול מחבלים ולקדם את ערך נצחון וההגנה על על ישראל, ולא בקידום אג'נדות מגדר של מרב מיכאלי", אמרו.

"הנחיית הרמטכ"ל אביב כוכבי (מיולי אשתקד) לא לעסוק בנושאים שנויים במחלוקת - מופרת שוב ושוב על ידי היוהל"ם וגרורותיה בצה"ל, ועל כן יש לסגור יחידה מיותרת זו", כך ארגון תורת לחימה.

גם ב'פורום הארגונים למען המשפחה' תקפו את התופעה. עו"ד נעמה סלע, יו"ר 'פורום הארגונים למען המשפחה', אמרה: "השפה הא-מגדרית הנה יציר פרוגרסיבי שטוב היה אילולי נולד", אמרו. "המדובר בשיבוש שפתי אשר האקדמיה ללשון עברית כבר קבעה כי אינו 'עברית תקנית'".

לדבריה, "שפה זו נולדה בחוגי המגדר ומטרתה כיבוש תודעת הציבור כאילו יש בישראל אפליית נשים בשעה שהמצב הוא הפוך - נשים הן פריבילגיות. ארגוני הפמיניסטיות משתמשות בשפה כדגל למכירת מרכולתן המפלגת".

"עצוב שצה"ל נגרר 'לשדה המוקשים הזה' ומשחית יכולותיו ביישום אג'נדות במקום להתרכז ביישום ערך הנצחון", כך עו"ד נעמה סלע, יו"ר 'פורום הארגונים למען המשפחה'.

שימוש בשפה רב-מגדרית בפיקוד העורף
צילום: תורת לחימה