המכון לרפואה משפטית אבו כביר
המכון לרפואה משפטית אבו כביר צילום: פלאש 90

מנהל המכון לרפואה משפטית באבו כביר, ד"ר חן קוגל, ומנהלת מעבדת הדנ"א במכון, ד"ר נורית בובליל, הודפים בראיון לחדשות 'כאן' את הביקורת שנמתחה על תפקוד המכון בזיהוי גופות נספי האסון במירון.

בנוגע לטענות על עיכוב בזיהוי ציינו השניים, "מקרי המוות היו סביב השעה 02:00 לפנות בוקר. אם הגופות היו מגיעות ב-08:00 בבוקר, היינו מסיימים לזהות את כולן עד שבת. אבל הן הגיעו אחרי 12:00 בצוהריים, ולכן לא היה זמן מספיק לזהות את כולן".

בהקשר זה הוסיף ד"ר קוגל, "אני חושב שיש אי הבנה של התהליך. אני יכול להבין שמשפחות באבל נמצאות במשבר קשה מאוד, אבל הן באמת לא יודעות מה קורה פה. גם המעטפת שלהן לוחצת עליהן לעשות דברים שפשוט בלתי אפשרי לעשות".

"זה מאוד מקשה את העבודה כשמתקשרים כל מיני פונקציונרים ולוחצים לסיים מהר, כשאנחנו רוצים לעשות את העבודה כמו שצריך", ציין קוגל.

על הטעות בשליחת גופת הרוג אחר להלוויית הנער ידידיה חיוט אמר ד"ר קוגל: "אנחנו בסך הכול כמה שעות אחרי האירוע. אני לא יודע אם נפלה טעות בזיהוי, ברישום או במעבר לאמבולנסים. אני צריך לבדוק איפה נפלה הטעות ומי אחראי לה - האם זה אצלנו? האם בגופים אחרים? נעשה תחקיר".

מנהל המכון לרפואה משפטית הוסיף כי "סך כל אנשי הצוות שהתמודדו עם האירוע הוא מאה איש, אבל זו לא כמות מספיקה לכזה אירוע".

לדבריו, "המכון לא מספיק גדול כדי להכיל כזה אירוע. המתחם קטן מאוד יחסית לצרכים של המדינה. המכון נוסד ב-1955 ומאז לא גדל. האוכלוסיה מאז גדלה המון. עשינו את המקסימום".

עוד באותו נושא:

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לוועד הרבנים לחצו כאן

לסיוע ועזרה למשפחות האסון לקופת העיר לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו