המאבק הבא של נפגעי אסון מירון

עו"ד ד"ר אסף פוזנר, מומחה לתביעות נזיקין באירועי אסון רבי משתתפים, מציע למשפחות הנפגעים להתארגן מהר ולפתוח בהליכים משפטיים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ג באייר תשפ"א

45 משפחות יושבות שבעה על יקיריהן שנספו באסון במירון, עוד עשרות אחרים נפגעו באירוע הטרגי, ולכולם צפויה סחבת משפטית בבואם לתבוע את המגיע להם.

עורך הדין ד"ר אסף פוזנר, מומחה לתביעות נזיקין באירועי אסון, מספר לערוץ 7 את מי יוכלו לתבוע נפגעי אסון מירון: "אני מעריך שבמקרה הזה האחריות היא יותר פשוטה מול הגורמים האחראים, בעלי הכיסים העמוקים. הטענות שיש פה הן טענות מורכבות. חברות הביטוח יטענו שמכיון שמדובר באנשים שחלקם הגדול אברכים שבכל מקרה לא היו מרוויחים, הפיצויים יקטנו".

פוזנר נשאל על המהירות שבה יש לפתוח בהליך משפטי והשיב "אני סבור שההתארגנות נחוצה מהר, מכיון שיש גורמים אחרים שמתארגנים כדי להדוף את הטענות כלפיהם. כבר שולחים חוקרים ובודקים מי היה מעורב באירוע".

לאחרונה נשמעים קולות רבים בדבר הצורך להקים ועדת חקירה ממלכתית, פוזנר נשאל האם לוועדה שכזאת יש השפעה על ההליך המשפטי. לדבריו "לוועדת חקירה יש יתרון כיון שהיא חוקרת אנשים. עם זאת ועדת חקירה נועדו למטרות אחרות והן לא תמיד משרתות את ההליך המשפטי".

נפגעי האסון ימצאו אוזן קשבת בבית המשפט? "הטענה שהחרדים מרוויחים פחות כסף זה טענות שיטענו, אבל אין מום אחר לקבל את הכספים, לכן צריכים אנשים שמכירים את הנושאים האלה".

"יש שתי מטרות בהליכה להליך משפטי - האחת היא שמישהו מטעם המשפחות ידאג לבירור בהליכים משפטיים מי האחראי, והשנייה היא שהכסף נועד כדי לשקם הריסות. הפיצוי אף פעם לא יחלים את האדם שנפגע אבל הוא יכול לעזור בהמון בעיות. מעבר לזה, אם מישהו פירנס משפחה והוא נהרג אז הפיצויים הם לא תחליף אבל עוזרים להתקיים".