תוספי תזונה
תוספי תזונה צילום: FREEPIK

אם אתם מרגישים עייפים במהלך היום ואתם לא יודעים למה, אם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים להתרכז בעבודה שלכם או בלימודים או אם אתם מרגישים שהגוף שלכם לא מספיק חזק, כדאי מאוד שתדעו שכיום ניתן למצוא מגוון רחב של תוספי תזונה שיכולים לשפר את ההרגשה שלכם בצורה האידאלית ולסייע לכם להשלים את מה שחסר לכם בגוף.

כמובן שבשלב הראשון חשוב לגשת לרופא המשפחה שלכם ולבקש הפניות לבדיקות דם כלליות. אם יש לכם חוסרים של ויטמינים, תוכלו להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם או עם גורם מוסמך אחר לגבי תוספי תזונה שיכולים לסייע לכם.

חשוב שתדעו שגם אם בדיקות הדם שלכם מושלמות ולא נמצאו חוסרים כלשהם בגופכם אך אתם עדיין חשים עייפים וחסרי אנרגיות או ריכוז, תוספי תזונה הם הדבר האידאלי עבורכם גם במקרה הזה.

כיצד תבחרו תוספי תזונה?

חשוב מאוד שתבינו כי ישנם תוספי תזונה שיכולים להזיק לכם במידה ואתם לא זקוקים להם וישנם תוספי תזונה שלא יזיקו לכם אם גופכם לא זקוק להם. כך לדוגמא: אם אתם בוחרים ליטול ברזל על אף שיש לכם כבר מספיק ברזל בגוף, חשוב שתדעו כי תוספת מיותרת של ברזל עלולה לפגוע לכם בבריאות. לכן, כפי שהומלץ, בשלב הראשון כדאי לבצע בדיקות דם מקיפות ובהתאם לחוסרים לחפש תוספי תזונה וייעוץ מקצועי שיסייעו לכם בבחירתם. אם מדובר על תוסף תזונה שגם אם לא יועיל לא יזיק, תוכלו לבחור להשתמש בו.

לאחר שהבנתם את הכלל החשוב ביותר הנוגע לתוספי תזונה, זה הזמן שלכם לבחור את תוסף התזונה שאתם זקוקים לו בצורה האיכותית והטובה ביותר. הנה כמה כללים שיסייעו לכם בבחירת תוספי התזונה הרלוונטיים לכם:

ראשית כל, חשוב מאוד לרכוש רק מוצר של חברה מוכרת וגדולה. חשוב לוודא שמאחורי המוצר עומדת חברה מובילה וותיקה שמבצעת את המחקרים המתאימים לגבי תוספי התזונה. כדאי מאוד לבחור חנות מוצרי טבע ובריאות מומלצת אשר ידוע כי ניתן למצוא בה רק מוצרים איכותיים של חברות מוכרות ובעלות מוניטין בתחום.

חשוב מאוד שתבינו שלא כל מה שטבעי לא מזיק. לעיתים גם חומרים טבעיים יכולים להיות רעילים ומסוכנים ולכן, גם אם מוצר כלשהו איננו מכיל כימיקליים הוא עדיין יכול להזיק. אם אתם רואים מוצר שכתוב עליו: "עשוי מחומרים טבעיים בלבד", זה עדיין לא אומר שמדובר על מוצר שאתם יכולים לרכוש בצורה בטוחה. חשוב לבדוק מהם המרכיבים של המוצר והאם אין בו סיכון כלשהו.

הטיפ הבא קשור לטיפ הקודם. בדקו היטב את רשימת הרכיבים של מוצר מכיל. גם אם לא תבינו מה בדיוק אומר כל רכיב, תמיד יהיו מילים שתבינו. כמו כן, חשוב שתבינו כי הרכיב הראשון ברשימת הרכיבים הוא גם הרכיב הדומיננטי ביותר ואילו הרכיב האחרון הוא הרכיב בעל הכמות הזעירה ביותר במוצר.

יש להתאים את המוצר לצרכים האישיים שלכם. גם אם שמעתם מבן משפחה או חבר כי הוא רכש מוצר שמצוין עבורו, אין זה אומר שהמוצר יהיה גם מצוין עבורכם. עליכם לוודא שהמוצר מתאים לכם טרם אתם רוכשים אותו.

יש לבדוק כמה חומר פעיל מכיל המוצר. חשוב שתבדקו שהמוצר אכן מכיל את הרכיב הפעיל בצורה דומיננטית ולא רק כמות מזערית שלו.

חשוב מאוד שלא תפסלו באופן אוטומטי מוצרים זולים רק מתוך מחשבה שהם פחות טובים. העובדה שמוצר עולה פחות כסף ממוצר אחר לא תמיד מעידה על טיבו. היום ניתן למצוא תוספי מזון איכותיים באינטרנט שנמכרים באופן ישיר מהיצרן ללקוח ללא תיווך ועל כן הם זולים יותר. גם בחנויות נבחרות ניתן למצוא מוצרים לא יקרים שיענו על הצרכים שלכם ועל כן, אל תמהרו לבחור ביקר.