בני גנץ באוגדת איו"ש: נגיע למחבלים ונבוא איתם חשבון

מצבם של שני הפצועים מהפיגוע בצומת תפוח מוסיף להיות אנוש וקשה. שר הביטחון: "צה"ל והשב"כ שמו את ידיהם על שורה של חשודים במעורבות בפיגוע".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשפ"א

בני גנץ באוגדת איו"ש: נגיע למחבלים ונבוא איתם חשבון-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: אלעד מלכה

שר הביטחון בני גנץ סייר היום (שלישי) באוגדת איו"ש ובמנהל האזרחי ביחד עם מפקד פיקוד המרכז אלוף תמיר ידעי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף רסאן עליאן, מפקד אוגדת איו"ש תא"ל יניב אלאלוף וראש המנהל האזרחי תא"ל פארס עטילה.

גנץ סייר לאורך קו התפר ובגזרת אפרים ובנימין וקיים הערכת מצב שעסקה בהתפתחויות האחרונות בגזרה ובמצוד אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע בצומת תפוח.

גנץ קיים גם דיון עומק במנהל האזרחי שעסק בזירה הפלסטינית ודן בנושאים האזרחיים והמדיניים שעל הפרק.

"אני מסיים סיור באוגדת איו"ש והערכת מצב", סיפר שר הביטחון, ''הנחיתי להמשיך בדריכות הגבוהה בגזרה על רקע האירועים האחרונים והתקופה האחרונה. במהלך היממה האחרונה כוחות הביטחון, צה"ל והשב"כ שמו את ידיהם על שורה של חשודים במעורבות בפיגוע הקשה בצומת תפוח ואנחנו נגיע למחבלים ונבוא איתם חשבון.

''גם כעת אני נושא תפילה להחלמת הפצועים שעדיין מאושפזים במצב קשה בבתי החולים. כוחות הביטחון ערוכים לכל תרחיש וימשיכו לפעול בכל הזירות ובכל אמצעי שיידרש על מנת לשמור את הביטחון לאזרחי ישראל''.

גנץ סיפר: ''צה"ל, המנהל האזרחי וכלל הכוחות בגזרה, מבצעים בחודשים האחרונים עבודה שקטה, רגישה וסיזיפית, בכדי למלא את משימתם. לצד הפעילות הזו אנחנו נמשיך לעשות כל שניתן בשביל לסייע לאזרחים הפלסטינים בקידום הכלכלה והבריאות מתוך אינטרס משותף, ואני מציע שאף ארגון לא ינסה לפגוע במאמצים האלו. מי שיעשה את זה יפגוש את עוצמתו של צה"ל".

כוחות הביטחון עצרו הלילה (שלישי) בכפר עקרבה מספר פלסטינים החשודים בסיוע למחבל שביצע את פיגוע הירי בצומת תפוח. המחבל עצמו טרם נעצר.

בנוסף, החרימו הכוחות את הרכב החשוד ששימש את המחבלים לביצוע הפיגוע. החשודים והרכב הועברו לידי השב"כ.

כוחות גדולים של צה״ל, השב״כ וימ"מ ממשיכים במרדף בניסיון לתפוס את המחבל שביצע את הירי.

בפיגוע נפצעו יהודה גואטה מירושלים באורח אנוש, בניה פרץ מבית שאן נפצע באורח קשה מאוד ועמיחי חלא מצפת נפצע קל.

בעת הפיגוע, כוח צה״ל הגיב בירי לעבר הרכב החשוד שנמלט מהמקום. כעת נערכות סריקות ומבוצעות חסימות במרחב במטרה ללכוד את המחבל.

בישוב איתמר מבקשים להתפלל לרפואת פצועי הפיגוע: יהודה בן מילכה, בניה בן אביבה ועמיחי בן רונית.