וולטר בינגהם באולפן ערוץ 7 עם התעודה
וולטר בינגהם באולפן ערוץ 7 עם התעודהצילום: ערוץ 7

וולטר בינגהם, עיתונאי ערוץ 7 בשפה האנגלית, קיבל תעודה רשמית מספר השיאים של גינס בה מפורט השיא שרשום על שמו - 'העיתונאי המבוגר בעולם'.

וולטר החזיק בעבר בשני שיאי עולם נוספים, וכעת באמתחתו שיא גינס אחר משנים קודמות - 'מארח תכניות הרדיו הוותיק ביותר' שמצטרף לשיא החדש ששבר, כאמור, 'העיתונאי המבוגר בעולם'.

בינגהם, ניצול שואה בן 97 ועובד במקצוע העיתונות כבר למעלה מ-50 שנה, הוא כתב דסק החוץ של אתר ערוץ 7 בשפה האנגלית. ההכרה הרשמית בו בשיא החדש התרחשה בחודש שעבר, ואתמול (רביעי) הוא קיבל לידיו את התעודה המיוחלת.

בעבר היה מגיש תוכניות משלו ברדיו באנגליה, שידר גם ברדיו BBC, והוא עובד כמגיש רדיו במשך עשרות שנים. באתר ערוץ 7 הוא מגיש תכנית רדיו שבועית בשם "עולמו של וולטר".

בשנת 2018 קיבל בינגהם את לגיון הכבוד הצרפתי מממשלת צרפת על פעילותו כנהג אמבולנס בפלישה לחופי נורמנדי בשנת 1944. עוד לפני כן קיבל ממלכת בריטניה עיטור צבאי על השתתפותו בקרב המפורסם ועל אומץ הלב שגילה בשדה הקרב.

בשנה שעברה ערכה לכבודו לשכת העיתונות הממשלתית מסיבה מיוחדת, בה הוענקה לו תעודה מטעם לשכת העיתונות על היותו העיתונאי הוותיק בעולם.

ראיון חגיגי עם וולטר בינגהם לרגל קבלת התעודה הרשמית מספר השיאים של גינס ישודר באתר ערוץ 7 באנגלית.

מי אתה וולטר בינגהם, העיתונאי הוותיק בעולם?שירה הרשקו / לע"מ