רוצי, מרים

עם ישראל זקוק לנשיאה כמו מרים, שבכל נאום ובכל שיחה שלה אתה מרגיש כאילו אימא שלך מדברת איתך ועוטפת אותך בחום ואהבה. אי אפשר שלא לאהוב את האישה הזו.

אילן כפרי , כ"ד באייר תשפ"א

רוצי, מרים-ערוץ 7
מרים פרץ
צילום: חזקי ברוך

קראתי בעיון את המאמר של עמית סגל. עמית קורא למרים פרץ לא לרוץ לנשיאות. למען האמת -השתכנעתי. עמית צודק בניתוח שלו. מרים פרץ היא אישה מקסימה, אבל במדינה שלנו זה לא מספיק.

נשיא המדינה צריך להיות מעורה בפוליטיקה, הוא צריך לדעת כיצד להגיב (הרבה פעמים בזמן אמת) על אירועים שקורים במדינה התזזיתית שלנו, שלא לדבר על פגישות עם נשיאים וראשי מדינות בעולם. למי שלא חי כמה שנים בסביבה דיפלומטית, זה ממש לא פשוט.

מרווח הטעות המותרת כאן קרוב לאפס. אין ספק, מי שלא מנוסה יטעה, וכל טעות שמרים תעשה יקטלו אותה. למה היא צריכה את זה? לטובתה עדיף לה להישאר כמו שהיא היום – אהובת העם במרכז הקונצנזוס. מקסימום לקבל תפקיד נשיאת עמותה התנדבותית כלשהי. עם כל הכבוד ויש כבוד, נשיאת המדינה? זה ממש לא בשבילה.

כמו שציינתי, אכן הטיעונים של עמית נכונים ומשכנעים. מרים באמת לא צריכה את זה לטובתה. אבל דבר אחד עמית לא לקח בחשבון בניתוח שלו – טובת עם ישראל ולמה העם שלנו זקוק היום. האם עם ישראל זקוק לעוד פוליטיקאי שמחפש לעצמו ג'וב מכובד לקראת סיום הקריירה שלו? פוליטיקאי שבמקרה הטוב ידאג לאינטרסים של הצד ממנו הוא הגיע, ובמקרה הגרוע יחליט שתפקידו להטיף לנבחרי הציבור כיצד לנהוג? או אולי פוליטיקאי שיחליט שהוא המדינה והמדינה זה הוא ולכן יש לו "חובה מוסרית" להטיף השכם והערב נגד דעות בעם שלא באות לו בטוב? בקיצור כמו שאומרים בשפת העם "נשיא חכמולוג"? אז זהו שלא. שבענו חכמים, שבענו פוליטיקאים, שבענו חכמולוגים. היו לנו די והותר מאלו בשנים האחרונות.

העם הזה שנכנס לתקופה של שסע ופילוג זקוק נואשות לנשיא שמאחד אותו, אנחנו רוצה מישהו שיהיה מחובר אלינו, מישהו שצמח מתוך העם, מישהו שאכפת לו מהעם, שבאמת כואב את כאב העם, שאוהב את העם הזה - עם כל החסרונות שבו.

למישהו יש מועמד יותר מתאים ממרים פרץ? האישה שהפכה לסמל של אהבת ישראל. האישה שבכל נאום שלה מחממת את הלבבות של כולם: ימין ושמאל. אישה שלא משנה בן כמה אתה, בכל נאום ובכל שיחה שלה אתה מרגיש כאילו אימא שלך מדברת איתך ועוטפת אותך בחום ואהבה. אי אפשר שלא לאהוב את האישה הזו.

נכון, עמית צודק, ישנו סיכוי שמרים תעשה משהו נגד כללי הטקס: אולי תיתן יד למלכת בריטניה, או חלילה תספר לראש ממשלת הודו על "החוכמות" של הנכד החדש שלה. למען האמת לא אכפת לי. ואני מהמר שכמוני לא יהיה אכפת לעוד 99.3% מאזרחי המדינה. ואם כתב אחד, חכם בעיני עצמו יעקם פרצוף, אז כמו שאמר מנחם בגין ז"ל "שיתהלך עם פרצוף עקום".

מרים, בשמי ובשם כל אלה שאוהבים אותך: בבקשה רוצי לנשיאות.