טרנסג'נדרים? מחוץ לקבוצות ספורט

מושל מדינת מונטנה חתם על חוק האוסר על טרנסג'נדרים להיות חלק מקבוצות ספורט או להתחרות במסגרת בתי הספר

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ז באייר תשפ"א

טרנסג'נדרים? מחוץ לקבוצות ספורט-ערוץ 7
אילוסטרציה
iStock

תלמידים וסטודנטים שהחליטו לשנות את מינם במדינת מונטנה בארה"ב לא יוכלו יותר להתחרות במסגרת קבוצות ספורט המאתימות ל"מין החדש" שבחרו לעצמם.

מושל מדינת מונטנה, גרג ג'יאנפורטה, חתם בסוף השבוע על הצעת חוק הקובעת כי צעירים שיחליטו לשנות את מגדרם המיני לנשים ולהפוך למעשה לטרנסג'נדרים, לא יוכלו לקחת חלק בתחרויות ספורט רשמיות של בתי הספר או האוניברסיטאות ולהתחרות במסגרת קבוצות שאינן במגדר המיני המקורי שלהם.

הצעת החוק מצטרפת לעוד 80 חוקים שהוצעו השנה על ידי מחוקקים במדינות שונות בארה"ב ונוגעות לאיסור על טרנסג'נדרים לקחת חלק בקבוצות ספורט או מונעות מצעירים לקחת חלק בטיפול בנועד לסייע להם לשנות את מגדרם המיני.

מתוך 80 הצעות החוק, 16 כבר נחתמו על ידי המושלים המקומיים ונכנסו לתוקף. מדובר במספר הגבוה ביותר של חוקים הנוגעים לקהילת הלהט"ב שהוצעו ונחתמו בשנה אחת. מלבד הנסיון להילחם בתופעת שינוי המגדר המיני בקרב צעירים, חוששים המחוקקים כי השתתפות בתחרויות ספורט תעניק לטרנסג'נדרים יתרון על פני האתלטים האחרים בקבוצות מהמגדר המיני החדש אימצו לעצמם.

הצעת החוק שנחתמה על ידי מושל מונטנה, לאחר שהוא עצמו סיפר כי נפגש עם מספר צעירים טרנסג'נדרים וספורטאים לפני שהחליט לחתום על הצעת החוק, עוררה כצפוי התנגדות מצד פעילי זכויות אדם וחברי קהילת הלהט"ב המסייעים לצעירים שמבקשים לשנות את מגדרם המיני.

"הצעת החוק הזו מכוונת באופן בלתי הוגן לצעירים טרנסג'נדרים ומסכנת מיליוני דולרים המיועדים לחינוך. זוהי מדיניות מיותרת ומזיקה שיש לה עלות מסיבית למדינה", אמר שון ריאגור, מנהל שוויון וצדק כלכלי בארגון זכויות האדם במדינת מונטנה.