הר הבית
הר הבית iStock

מואנס דאבור מתגונן. החלוץ הערבי-ישראלי שמשחק בהופנהיים הגרמנית ומייצג את ישראל בנבחרת הלאומית, מגיב לסערה שחולל ביממה האחרונה לאחר שהעלה פוסט בו התייחס למהומות בין הפורעים הערבים לכוחות השיטור בהר הבית וכתב כי "אלוהים יבוא בחשבון עם בני העוולה".

אחרי שבהתאחדות לכדורגל איימו בעונש והטלת סנקציות נגדו וחבריו לענף מתחו ביקורת קשה על דבריו שהיו על גבול ההסתה לאלימות, ניסה דאבור להשתיק את הרוחות הסוערות כשהגיב לסערה ולתוכן הדברים שהעלה אמש.

"ביממה האחרונה היו כאן יותר מדי אנשים שלקחו פוסט שמביע כאב ואינו קשור בשום אופן לפוליטיקה ועיוותו אותו לגמרי", טען דאבור.

"ביקשתי להביע את מחאתי וכעסי על שימוש מופרז בכוח כלפי נשים וזקנים וזקנות שרק באו להתפלל ביום הכי קדוש שלנו השנה. אחד מהם הוא קרוב משפחה שלי, אדם מבוגר שהלך להתפלל וחזר הביתה פצוע".

עוד כתב החלוץ הערבי-ישראלי: "דעתי ברורה וחדה, כמוסלמי מאמין אני נגד כל אדם שפוגע או מנסה לפגוע במסגד אלאקצא ולא משנה זהות הפוגע, מוסלמי יהודי, נוצרי או אתאיסט. בדיוק כמו שאני מגנה כל פגיעה במקומות הקדושים של כל הדתות. הפסוק שהעליתי מהקוראן בפוסט כולל את כל בני האדם ואני מאמין שבכל הדתות מדברים נגד עשיית עוול".

"יש לי חברים, אחים בלב ובנפש, יהודים, מוסלמים נוצרים. הזהות הדתית שלהם מעולם לא עניינה אותי. אני שחקן נבחרת ישראל, בחדר הלבשה שבו כולם מחבקים אחד את האחר בניצחונות ובהפסדים. החלום הגדול ביותר שלי היה ותמיד יהיה חברה שבה כולם מכבדים אחד את האחר, כואבים את כאבו ועוזרים לו בעת צרה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו