האח השכול ממירון: "אני מתעורר שטוף זיעה קרה בכל לילה"

ישראל דיסקינד, אחיו של שמחה בונים דיסקינד ז''ל שנספה באסון במירון: "מישהו שלח בווטסאפ סרטון של אחי הקטן בעת יציאת נשמתו כששמע ישראל על שפתיו''

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בסיון תשפ"א

האח השכול ממירון: "אני מתעורר שטוף זיעה קרה בכל לילה"-ערוץ 7
ישראל דיסקינד אח של שמחה בונים ז"ל
צילום: חזקי ברוך

אפרים ישראל דיסקינד, אחיו של שמחה בונים דיסקינד ז''ל שנספה באסון במירון, סיפר היום (רביעי) על הסיוט המתמשך שתוקף אותו לאחר שצפה בסרטון מרגעיו האחרונים של אחיו במירון.

"הטעות הכי גדולה שעשיתי זה שחשבתי שאני גיבור גדול", כתב דיסקינד בחשבון הטוויטר שלו. "מישהו שלח באותו הלילה בקבוצה בווטסאפ סרטון של אחי הקטן בעת יציאת נשמתו כששמע ישראל על שפתיו".

"מאז אני מתעורר שטוף זיעה קרה בכל לילה, אחרי חלום מזוויע בו אני מנסה למשוך אותו החוצה מתוך הערימה", כתב. "אנחנו מוכרחים לעצור את תרבות ההפצה הזו".

אתמול הגיע דיסקינד אל הכנסת אך לא הורשה להשתתף בדיון של ועדת הכספים על הטרגדיה שאירעה במירון בל"ג בעומר האחרון.

לערוץ 7 הוא סיפר: ''באנו היום נציגי המשפחות, אני כאח שכול שאיבד את אחיו הקטן, הגיע לפה אבא שאיבד הבן שלו, בן שאיבד את אביו, באנו לפה היום. קראו לנו לדיון בשעה 10 בוועדת הכספים בראשות ח"כ גפני ואנחנו ממתינים פה במשך שעה וחצי בכניסה. אמרו לנו 'תעמדו בכניסה, תסתכלו ותצפו'.

''אנחנו לא באנו לפה לצפות, באנו לפה לומר את מה שיש לנו לומר. אנחנו לא ניתן לטייח, אנחנו לא ניתן להתחיל לסבן ולהגיד, זה כן וזה לא. יש פה דברים שכבר ב-2008 מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס אמר מה יש לעשות, ושום דבר לא התקדם בנושא. אחי ושאר 45 ההרוגים הקדושים שהיו צריכים למות בשביל מה? בגלל שמדינת ישראל לא עושה את עבודתה? למה? מה הסיבה שאנחנו צריכים להגיע למצב הזה? אין שום הצדקה לזה".

לדברי דיסקינד יש צעד שהמדינה צריכה לנקוט באופן מיידי, "הלאמה של המקום מיידית. מתחילים לדבר כן ועדת חקירה או לא ועדת חקירה. אותי זה לא מעניין, מה שמעניין אותי זה דבר אחד, הלאמה של המקום עוד היום. צו הפקעה של שר האוצר, בזמנו שטייניץ כבר הוציא ב-2011. מה זה ההקדשות האלה?! באיזה עולם מתוקן, באיזו מדינה מתוקנת מקום שיש פה אירוע עם חצי מיליון איש מתנהל על ידי הקדשות?! יש פה ממשלה, יש פה מדינה, מדינה אמורה לנהל את הדברים כמו שצריך".