מיכל וולדיגר
מיכל וולדיגרצילום: ערוץ 7

ח"כ מיכל וולדיגר הגישה היום (רביעי) שאילתא לשר הביטחון בני גנץ, ובה קראה לו להפסיק את ההתקשרות בין חברת סלקום לצה"ל.

סלקום היא החברה המפעילה את קווי הסלולר בצה"ל. ח"כ וולדיגר כתבה לשר גנץ: "אתמול פרסם העיתונאי יהונתן גוטליב בערוץ 7 כי חברת סלקום, ספקית הסלולר של צה"ל בשנים האחרונות, הודיעה על שביתת מחאה בת שעה, בדיוק ביום שבו התקיימה השביתה הכללית בחברה הערבית".

"העיתוי מקומם לא פחות מהמחווה עצמה", כתבה. "פרטים וארגונים הכריזו על סיום ההתקשרות עם החברה, באילו צעדים מתכוון השר לנקוט בתגובה?"

ח"כ וולדיגר הוסיפה: "הצעד של סלקום, תוך כדי לחימה באויב מבית ומחוץ, הוא צעד שפל. קוראת לצה"ל, צבא העם, להודיע על הפסקת ההתקשרות עם סלקום. לנקיטת צד בעת מלחמה, יש מחיר".

כזכור, חברת סלקום הודיעה על שביתת מחאה של העובדים אתמול למשך שעה, כדי להביע תמיכה בקריאות להרגעת הרוחות בין יהודים וערבים. בהודעה שפרסמה החברה, עליה חתומים אורי פסקל סמנכ"ל משאבי אנוש ומיה יניב יו"ר ועד העובדים, הם קראו לעובדי ועובדות סלקום להפסיק את העבודה בין השעות 13:00-14:00 לשעה של "מחאה", כלשונם.

המחאה נחשפה בערוץ 7. בעקבות מחאת סלקום קמה מחאת צרכנים שהודיעו כי הם יסיימו לרכוש חבילות סלולר וטלוויזיה מהחברה. בין השאר, מוסדות וארגונים הודיעו כי יפסיקו את ההתקשרויות עם חברת סלקום בעקבות מחאת עובדי החברה.

מחברת סלקום נמסר: "סלקום היא חברה ישראלית שמשרתת את כלל תושבי המדינה בעתות רגיעה ועל אחת כמה וכמה בעתות חירום, כמו הימים הקשים שבהם אנו נמצאים.

"בסלקום יש עובדים מכל הדתות והאמונות, אשר עובדים יחד, כתף אל כתף, גם בימים האלה. חלקם חוששים ומסכנים את עצמם ברגעים אלה ממש בכדי לתת שירות באזורים מסוימים, אנו מחזקים את ידי חיילי ומפקדי צה"ל ומערכת הביטחון, תומכים ומחזקים את כלל תושבי המדינה ובעיקר את תושבי הדרום, שנמצאים תחת מתקפת טילים אכזרית ומתועבת.

"ההתכנסות היום היתה בקריאה לדו קיום וחיים משותפים ובאה מהמקום של עובדים שחיים ועובדים יחד. מובן מאליו כי אין ולא היה כל קשר או הזדהות עם השביתה של ועדת המעקב במגזר הערבי. בדיעבד, העיתוי היה שגוי והוא זה שאיפשר למי שמחפש להלהיט רוחות, ליצור קשר שלא קיים בין שני הדברים.

"נמשיך לפעול, לשרת ולחזק את צה"ל ואת כלל תושבי המדינה בימים קשים אלה ולפעול לדו קיום ולעבודה משותפת של יהודים וערבים בסלקום".