בן נולד ליוסף גרינבוים ז"ל שנספה במירון

אלמנתו של יוסף גרינבוים ילדה בן בבית החולים אסותא באשדוד. היא החליטה לקרוא לתינוק על שם אביו.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' בסיון תשפ"א

בן נולד ליוסף גרינבוים ז"ל שנספה במירון-ערוץ 7
יוסף גרינבוים
צילום: באדיבות המשפחה

אירוע מרגש נרשם הלילה (שישי) במחלקת יולדות בבית החולים הציבורי אסותא באשדוד: בן נולד לאלמנתו של יוסף גרינבוים ז"ל, חסיד ויז'ניץ מאשדוד שנהרג באסון בהר מירון בליל ל"ג בעומר.

צוות המחלקה העניק ליולדת תמיכה מלאה ועשה ככל יכולתו על מנת לסייע לה. היולדת עדכנה כי בכוונתה להעניק לתינוק את שם אביו יוסף ז"ל.

45 גברים וילדים נספו באסון שאירע בהילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון, בליל ל"ג בעומר. 102 בני אדם נפצעו. בעקבות האסון הכריזה הממשלה על יום אבל לאומי.

אפרים ישראל דיסקינד, אחיו של שמחה בונים דיסקינד ז''ל שנספה באסון במירון, סיפר השבוע על הסיוט המתמשך שתוקף אותו לאחר שצפה בסרטון מרגעיו האחרונים של אחיו במירון.

"הטעות הכי גדולה שעשיתי זה שחשבתי שאני גיבור גדול", כתב דיסקינד בחשבון הטוויטר שלו. "מישהו שלח באותו הלילה בקבוצה בווטסאפ סרטון של אחי הקטן בעת יציאת נשמתו כששמע ישראל על שפתיו".

"מאז אני מתעורר שטוף זיעה קרה בכל לילה, אחרי חלום מזוויע בו אני מנסה למשוך אותו החוצה מתוך הערימה", כתב. "אנחנו מוכרחים לעצור את תרבות ההפצה הזו".

לסיוע למשפחה וליתומים לחצו כאן

דיסקינד הגיע השבוע אל הכנסת אך לא הורשה להשתתף בדיון של ועדת הכספים על הטרגדיה שאירעה במירון בל"ג בעומר האחרון.

לערוץ 7 הוא סיפר: ''באנו היום נציגי המשפחות, אני כאח שכול שאיבד את אחיו הקטן, הגיע לפה אבא שאיבד הבן שלו, בן שאיבד את אביו, באנו לפה היום. קראו לנו לדיון בשעה 10 בוועדת הכספים בראשות ח"כ גפני ואנחנו ממתינים פה במשך שעה וחצי בכניסה. אמרו לנו 'תעמדו בכניסה, תסתכלו ותצפו'.

''אנחנו לא באנו לפה לצפות, באנו לפה לומר את מה שיש לנו לומר. אנחנו לא ניתן לטייח, אנחנו לא ניתן להתחיל לסבן ולהגיד, זה כן וזה לא. יש פה דברים שכבר ב-2008 מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס אמר מה יש לעשות, ושום דבר לא התקדם בנושא. אחי ושאר 45 ההרוגים הקדושים שהיו צריכים למות בשביל מה? בגלל שמדינת ישראל לא עושה את עבודתה? למה? מה הסיבה שאנחנו צריכים להגיע למצב הזה? אין שום הצדקה לזה".

לדברי דיסקינד יש צעד שהמדינה צריכה לנקוט באופן מיידי, "הלאמה של המקום מיידית. מתחילים לדבר כן ועדת חקירה או לא ועדת חקירה. אותי זה לא מעניין, מה שמעניין אותי זה דבר אחד, הלאמה של המקום עוד היום. צו הפקעה של שר האוצר, בזמנו שטייניץ כבר הוציא ב-2011. מה זה ההקדשות האלה?! באיזה עולם מתוקן, באיזו מדינה מתוקנת מקום שיש פה אירוע עם חצי מיליון איש מתנהל על ידי הקדשות?! יש פה ממשלה, יש פה מדינה, מדינה אמורה לנהל את הדברים כמו שצריך".