הדברים הכי מוזרים שנשלחו בדואר

יש מקומות בהם סומכים על מערכת הדואר- הדברים הכי מוזרים שנשלחו אי פעם דרך מערכת הדואר

מתנאל ראט , י"א בסיון תשפ"א

הדברים הכי מוזרים שנשלחו בדואר-ערוץ 7
יותר זול מלנסוע ברכבת
צילום: iStock

רוב האנשים רואים את שירות הדואר כאמצעי להעביר מכתבים או חבילות קטנות, אבל יש כאלו שמנסים לנצל אותו גם לדברים אחרים לחלוטין. אחרי האיש ששלח את עצמו בדואר, ריכזנו עבורכם את הדברים ההזויים ביותר שנשלחו דרך הדואר.

יהלום יוקרתי

עד כמה שזה עשוי להישמע לנו מפתיע, בחו"ל יש אנשים שממש סומכים על שירות הדואר המקומי. הארי וינסטון היה הבעלים של אחד היהלומים היקרים בעולם- יהלום התקווה, והחליט לתרום אותו למוזיאון סמית'סוניאן, המוזיאון הגדול בעולם. למרות שהשווי של היהלום מוערך בלמעלה מ300 מיליון דולר, וינסטון החליט להעביר את היהלום בחבילת דואר פשוטה שעלתה לו פחות מ3 דולר. למרבה המזל, החבילה הועברה בשלום לעובדי המוזיאון ההמומים, ששומרים על היום על החבילה בה נשלח היהלום.

משלוח על ארבע

לפני כחמש שנים נמצא באחד מסניפי הדואר באנגליה חתול קטן וכחוש שהתחבא בתוך חבילה. למרבה ההפתעה, למרות שהחתול היה בתוך החבילה למעלה מ8 ימים, הוא שרד את המסע ולאחר טיפול רפואי קצר חזר לבעליו. הבעלים של החתול סיפרו כי הם רצו לשלוח חבילה של דיסקים לחברים כאשר ככל הנראה החתול הקטן קפץ לתוך החבילה בלי ששמו לב ויצא לדרך הארוכה בדואר. למרבה המזל, השבב שצורף לקולר של החתול עזר לבעלים לאתר את החתול ולהחזיר אותו הביתה.

תפוחי אדמה

לא ממש ברור איך התחיל המנהג, אבל היום יש כבר קבוצה הולכת וגדלה של אנשים שמחליטים "להפתיע" את החברים שלהם עם משלוח תפוח אדמה הישר לתיבת הדואר. יש אפילו חברות שמאפשרות להוסיף לתפוח האדמה כיתוב ייחודי או אפילו את התמונה של השולח, כדי שיהיה להם "תפוח אדמה מוכן לכל תרחיש".

לשלוח בנק בדואר

לפני קצת יותר ממאה שנה, אדם בשם וויליאם קולטארפ חלם להקים בנק בעיר המרוחקת ורנל. וויליאם נדרש להעביר לצורך הבנייה כ80,000 לבנים למרחק של למעלה מ280 ק"מ, והחליט לעשות את זה בדרך יצירתית במיוחד. הוא גילה שמחוז ורנל מוגדר כמחוז דואר נפרד וככזה היה אפשר לשלוח לשם חבילות של עד 22 ק"ג במחיר זול במיוחד. לכן, הוא עטף את 80,000 הלבנים בחבילות דואר ושלח כל לבנה בנפרד. לאחר שהדואר התקשה לשלוח את כל הלבנים הכבדות בזמן, החוקים על שליחת חבילות דואר שונו, אבל הלבנים של וויליאם הועברו בשלום והבנק קיים עד ימינו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!