חוזרים לשחק כדורסל בירושלים
חוזרים לשחק כדורסל בירושלים צילום: באדיבות דוברות עיריית ירושלים

קצת יותר משנה עברה מאז הגיעה לחיינו מגיפת הקורונה ושינתה את העולם כולו. מדינת ישראל לא הייתה רק הראשונה לצאת חזרה לשגרת החיים אלא גם ניצלה את הנגיף המידבק כדי לקדם יוזמות ואירועים מיוחדים בצילו.

אחד מאותם אירועי שיא הוא טורניר הספורט הייחודי שיזמה והפיקה עיריית ירושלים - טורניר מלך ומלכת הסלים של ירושלים.

"טורניר מלך ומלכת הסלים של ירושלים הוא אירוע חוויתי ומיוחד המתאים לכולם, מקצוענים וחובבניים, משפחות ויחידים", אומרים בעירייה. "פיחתנו את הקונספט הייחודי של האירוע בשנה שעברה, תוך התאמה לתקופת הקורונה ולאחר שראינו את הפופולאריות הרבה לאירוע והביקוש הרב, לצד התגובות המדהימות שקיבלנו מהמשתתפים, החלטנו לקיים את הטורניר בפעם השנייה, במטרה להפוך אותו למסורת בירושלים. יש התעניינות רבה לקונספט שפיתחנו מצד מחלקות ספורט מחוץ לירושלים וכבר בקיץ הנוכחי נתחיל לראות טורנירים דומים ברחבי הארץ".

כמו בשנה שעברה, גם השנה יתקיים הטורניר בהפקת אגף הספורט העירוני תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות והתו הירוק, כשזה ייפתח מחר, יום שני, י"ג סיוון תשפ"א ה-24.5.21, וייערך השנה ב-8 שכונות ברחבי העיר ובהן - פסגת זאב, גבעת משואה, רמות, גילה, בית הכרם, ימק"א, מלחה וגן הפעמון.

בטורניר הירושלמי ישנן קטגוריות של משפחות, זוגות ויחידים, כאשר כל אחד מהמשתתפים מתחרה ב-4 תחנות שונות – קליעות משלוש, קליעות עונשין, תחרויות עם כדור אחד, תחרויות עם שני כדורים ובתחרות ההישרדות. בנוסף יעברו המשתתפים בתחנה חדשה ואטרקטיבית מיוחד – קליעה מחצי מגרש.

על פי הרעיון, בכל תחנה יש פרק זמן מוגבל ומי שיקלע את מספר הנקודות הגבוה ביותר, בתוצאה המשוקללת של כל התחנות, יעלה למשחק הגמר שייערך בהיכל הספורט במלחה ב-17.6.21. למנצחים ולמנצחות יחולקו פרסים יקרי ערך.

הטורניר השנה יתקיים בתאריכים הבאים:

  • פסגת זאב - 24.5
  • מלחה - 26.5
  • בית הכרם - 30.5
  • גילה - 2.6
  • גבעת משואה - 6.6
  • רמות - 9.6
  • גן הפעמון - 13.6
  • ימק"א - 16.6.

התחרויות יתקיימו החל מהשעה 16:00.

ההרשמה למלך ולמלכת הסלים של ירושלים הינה דרך האתר העירוני. מספר המקומות מוגבל.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר: "אנחנו ממשיכים במלוא המרץ את פעילויות הספורט המגוונות שלנו. אני מזמין את כל תושבי העיר לבוא ולקחת חלק בתחרות, לקלוע לסל ואולי להפוך למלך או מלכת הסלים של ירושלים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו