באתר לה רפבוליקה האיטלקי מדווחים הבוקר (רביעי) כי שלושה עובדי החברה האחראית על תפעול הרכבל נעצרו במהלך הלילה - ובראשם בעלי החברה.

בנוסף, נעצר אחד ממנהלי ההנדסה בחברה וכן עובד נוסף. על פי הדיווחים, ככל הנראה הגורם להתרסקות הרכבל הוא אותו "מזלג", כלי שהחזיק את בלמי החירום פתוחים - במטרה לעקוף תקלה שנמשכה במערכת הבלמים כבר חודש וחצי.

מצבו של הילד איתן בירן בן ה-5, שנפצע בתאונה ואיבד את הוריו, אחיו, ואת הסבא והסבתא-רבתא שלו, משתפר, והרופאים בבית החולים בטורינו בו הוא מאושפז מסרו כי מצבו אמנם עדיין מוגדר קשה, אך הוא יצא מסכנת חיים.

ראש מערך בריאות הציבור בטורינו, ג'ובאני לה-וואלה, אמר: "נעניק תמיכה פסיכולוגית שחייבת להיות לילד, כשיתחיל להתאושש מההרדמה. קבוצת הפסיכולוגים שלנו שעובדת בבית החולים, ומומחים שעוסקים בדיוק במקרים כאלה החלו להתכונן עוד אתמול. הם יעניקו את ההמלצות הנדרשות גם לצוות הרפואי במהלך היציאה ההדרגתית מההרדמה וכשהילד יתעורר לחלוטין".

גופותיהם של בני משפחת בירן-פלג-כהן צפויה לצאת בשעה 14:00 ממילאנו, שעון מקומי וצפויה לנחות בישראל בשעה 18:45. טקס לזכרם יתקיים בנמל התעופה שתערוך הקהילה היהודית.