ג'יאנה פלויד ביציאתה מהבית הלבן
ג'יאנה פלויד ביציאתה מהבית הלבןצילום: רויטרס

ג'יאנה פלויד, בתו הקטנה של ג'ורג' פלויד שנרצח לפני שנה על ידי שוטר במיניאפוליס, הוזמנה לביקור בבית הלבן ונפגשה אתמול (שלישי) עם נשיא ארה"ב ג׳ו ביידן ועם סגניתו קמלה האריס.

בני המשפחה סיפרו לכלי התקשורת שהפגישה היתה נהדרת, הודו לביידן והאריס והביעו תקווה שחוק ג׳ורג׳ פלויד שקידם ביידן לרפורמה בכוחות האכיפה יעבור בקונגרס.

מחלוקת בין הדמוקרטים לרפובליקנים תוקעת את החוק, על אף שביידן קיווה שהוא יאושר סופית עד ליום השנה לרצח פלויד שצוין אתמול.

ביידן סיפר לעיתונאים שג׳יאנה היתה רעבה וביקשה חטיפים. "אשתי תהרוג אותי, הבאנו לה גלידה וצ׳יטוס ואני חושב שהיא גם אכלה שוקולד", אמר הנשיא.

אתמול אישר הסנאט ברוב דחוק של 51 תומכים מול 48 מתנגדים את המינוי של קריסטן קלארק לראש היחידה לזכויות אדם במשרד המשפטים. קלארק תהיה האישה השחורה הראשונה שתכהן בתפקיד.

פלויד, גבר שחור בן 46, נעצר ב-25 במאי 2020 על-ידי שוטרים שהוזעקו לחנות מכולת במיניאפוליס במינסוטה, לאחר שהמוכרים סברו שפלויד קנה סיגריות עם כסף מזויף.

השוטרים ריתקו אותו לרצפה ואחד מהם – דריק שובין – דרך על צווארו במשך תשע דקות ו-29 שניות. פלויד התחנן על חייו, אמר שהוא לא יכול לנשום ואז מת.

משפחתו של ג'ורג' פלויד קיבלה פיצוי של 27 מיליון דולר מהעיר מיניאפוליס. ‏בית המשפט במינסוטה הרשיע את דרק שובין. הוא הואשם ברצח מדרגה שנייה שלא בכוונה תחילה, רצח מדרגה שלישית והריגה מדרגה שנייה. שובין צפוי לרצות עונש של עד 20 שנות מאסר.