הרב חגי לונדין
הרב חגי לונדין צילום: עמיחי לבון

ראש בית המדרש בקריה האקדמית אונו הרב חגי לונדין תוקף הערב (מוצאי שבת) את ממשלת בנט לפיד שצפויה לקום בימים הקרובים בניגוד להבטחות ימינה לפני הבחירות.

"הקנאה, התאווה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם (אבות ד, כא)", פתח הרב לונדין.

"ממשלת השמאל והשנאה לא תשאיר חותם ממשי במציאות, לא משנה כמה יכבסו מילים ויקראו לה ממשלת שינוי או ממשלת אחדות. כך הוא טבעם של דברים שבנויים על שקר וגניבה. אבל מעכשיו ולתמיד, שנלמד את מסכת אבות, תהיה מולנו דוגמה מהדהדת".

בתוך כך יו"ר ימינה, נפתלי בנט, צפוי להודיע באופן רשמי על הסכמתו לממשלה עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. לפיד אמור להודיע כבר מחרתיים לנשיא המדינה, ראובן ריבלין, שעלה בידו להקים ממשלה.

סיעת ימינה תתכנס מחר ברעננה, "חברי הסיעה יעודכנו בהתפתחויות הימים האחרונים", נמסר בהודעת המפלגה.

העיתונאית דפנה ליאל דיווחה חדשות 12 כי ניתן לומר באופן סופי הערב ששקד החליטה להצטרף לעמדתו של יו"ר ימינה נפתלי בנט וכי השניים החליטו שיקימו ממשלה וימנעו בחירות. אם נתניהו יציג ממשלה, מה שלא נראה סביר, הם יצטרפו אליה. אם לא – הם ילכו על ממשלת השינוי.

אתמול דווח באולפן שישי כי בנט אמר ללפיד לפני כניסת השבת "אני מתכוון ללכת איתך במגעים ובמאמצים להקמת ממשלה ששנינו נעמוד בראשה". על פי ההסכמות בין הצדדים, ההשבעה צפויה בעוד 10 ימים. בנט יעמוד בראשות הממשלה עד ספטמבר 2023, ולפיד יחליפו עד נובמבר 2025.