היצירה בדמיון - הכסף במציאות
היצירה בדמיון - הכסף במציאות צילום: iStock

מה שבהתחלה נראה כמו בדיחה מוזרה במיוחד, התברר לאחר מספר ימים כאמת מוחלטת. האומן האיטלקי סלבאטור גאראו, מכר במכירה פומבית את יצירת האמנות החדשה שלו- "אני", כאשר בפועל מדובר בלא יותר מאשר חלל ריק.

היצירה, שהוגדרה כ"יצירת אמנות בלתי נראית" היא למעשה ריבוע ריק לחלוטין של מטר וחצי על מטר וחצי. לדברי האומן, היצירה לא רק בלתי נראית, אלא אף בלתי ניתנת למישוש ולמעשה בלתי קיימת במציאות.

פסל האמנות הבלתי נראה נמכר לאחרונה תמורת מחיר של למעלה מ18 אלף דולר, גם כשלמעשה לא ממש ברור מה נקנה. הקונה המאושר קיבל מסמך רשמי החתום בכתב ידו של האומן כי הוא המחזיק הבלעדי ביצירה, כאשר מסמך זה הוא ההוכחה היחידה לכך שהפסל המיועד הועבר לידיו.

לדברי האומן, היצירה מגדירה מחדש את משמעות האמנות וכי כל אדם שנכנס לחדר בו נמצאת היצירה יכול לדמיין אותה כרצונו. הוא הסביר שכיום האמנות כבר לא מתמקדת במה שקיים אלא ברגשות שיש לנו כלפי היצירה, וממילא ניתן גם לייצר אמנות בלתי נראית שכל אחד יכול להרגיש ולדמיין כרצונו.

היצירה החדשה היא לא "העבודה הבלתי נראית" הראשונה של גאראו. לפני מספר חודשים הוא הציג את הפסל "בודהה בהתבוננות" ברחובות מילאנו, כאשר היצירה הנראית לעין הייתה לא יותר מאשר ריבוע לבן המצויר על המדרכה. גם שם טען גאראו כי למרות שלא רואים את הפסל הוא עדיין קיים והוא מורכב מ"אוויר ורוח".

אז אחרי שכבר ראינו בננה שנמכרת באלפי דולרים וגם ציוץ טוויטר שנמכר במיליונים, נראה שעולם האמנות רק ממשיך להפתיע. נשאר רק לחכות האם מתישהו מישהו ירים את הכפפה ויכריז שהמלך הוא עירום.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!