אתי אורלב
אתי אורלב צילום: ששון תירם

"קְרוּאֵ֣י הָעֵדָ֔ה נְשִׂיאֵ֖י מַטּ֣וֹת אֲבוֹתָ֑ם.." (במדבר ט)

נשיאי ישראל קרואי העדה הם,נקראים מתוך העם להנהיג! גם שעתנו הגיעה הגיע הזמן נשיאה מהעם! עשרה נשיאים היו עד כה למדינת ישראל, עשרה גברים.

עכשיו יותר מתמיד, החברה הישראלית משוועת לנשיאה אישה, ואישה כמו מרים. דמות שתאחה את כל הפצעים ולא רק תקרא בכל במה על המורכבויות של החברה כשבטים, אלא תצא לשטח, תזדהה, תחתור למציאת פתרונות לא באופן פטרוני, אלא כשווה בין שווים.

מרים היא אשת חינוך כבר כמעט 50 שנה. כל חייה הבוגרים עסקה בחינוך דורות של ילדים, בוגרים ומחנכים לאהבת האדם, לסבלנות וקבלת האחר.

בזירה הבינלאומית למרים ניסיון רב - היא פועלת כבר עשור ברחבי העולם בחיבור הקהילות היהודיות ומנהיגי העולם למהות הישראלית ולחיזוק הקשר עם המדינה.

מרים פרץ הינה דמות שכל כולה אהבת ישראל, אישה שמחוברת בכל נימיה לחברה הישראלית, דמות שמייצגת פסיפס רחב וחשוב לנו כעם וכחברה.

דמות שתציג ותיישם נשיאות אחרת, נשיאות א-פוליטית, לא ימין ולא שמאל. מרים היא אישה, מזרחית, אם שכולה, משכילה שגדלה בפריפריה.

מחר, 120 חברי הכנסת יצטרכו להצביע לאדם שהם חושבים שהוא הכי מתאים לכס הנשיאות. אם היינו שואלים את העם הישראלי,במשאל עם, התשובה ברורה! מרים היא האדם המתאים והנכון ביותר לתפקיד, אך כאמור רק בידי חברי הכנסת הזכות להצביע ולהשפיע.

עלינו מוטלת החובה לעשות ככל יכולתנו להציף את רצון העם ולגרום לנציגינו בכנסת להבין שהפעם חובה להקשיב לעם. בגאווה ובתחושת שליחות של מי ששלח אותו לשם- העם!

מרים פרץ, הנשיאה שלי, הנשיאה של כולנו