ידידיה מאיר
ידידיה מאיר צילום: יוחנן כץ

מנכ"ל ארגון העיתונאים אלי גרשנקרוין פנה הבוקר למנכ"לית פייסבוק ישראל עדי תאני-סופר בדרישה לבטל את הסרת הפוסט שפרסם העיתונאי ידידיה מאיר ובו טקסט של הטור השבועי שלו בעיתון בשבע.

"חברת פייסבוק החליטה להסיר פוסט של העיתונאי ידידיה מאיר מעמוד הפייסבוק שלו. הפוסט היה טקסט של הטור השבועי שלו בעיתון בשבע, שבו הוא הביע את עמדתו נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד וקרא למתנגדים לצאת לרחובות כדי להפגין ולהביע את דעתם.

"אנחנו פונים אליך בבקשה לבטל את הסרת הפוסט של העיתונאי ידידיה מאיר. מאיר הוא עיתונאי ותיק, ובעל טור שנים בעיתון בשבע. הוא משדר במספר תחנות רדיו, כולל בגלי צה״ל וברדיו קול חי.

"הסרת פוסט של עיתונאי פוגעת פגיעה אנושה בחופש העיתונות, בחופש הביטוי ובזכות הציבור לדעת. הבעת הביקורת שלו על מהלך פוליטי היא כשלעצמה אינה נופלת בגדר הסתה או המרדה. פובליציסט בעל שם מביע את עמדותיו ודעותיו באופן רצוף ומתמשך. זה חלק מעבודתו ובוודאי חלק מחופש הביטוי וחופש העיתונות שלו לעשות כך.

"כמו כן, נשמח לדעת כיצד מתקבלות ההחלטות להסיר פוסט של עיתונאי, מה הקריטריונים המנחים ומי הפורום הקובע. כל זה בתוך הקשר שבו פייסבוק מרכזת חלק משמעותי מהדיון הציבורי שמתנהל בחברה הישראלית וככזאת יש עליה אחריות מוגברת, ומכאן גם זהירות גדולה בהחלטה להסיר פוסט שנכתב על ידי עיתונאים.

"אנחנו ערים לעובדה שהשיח ברשתות החברתיות בימים אלה של חוסר יציבות פוליטית הוא לעיתים מסוכן ויש לנטר קריאות מובהקות להסתה ואלימות, אבל גם במציאות קשה כזאת חשוב לשמור על גבולות חופש הביטוי, הביקורת וזכות הציבור לדעת".

לדברי יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי: "העלמת פוסט של עיתונאי, שאין בו שום עבירה על החוק אלא רק הבעת דעה וביקורת, היא פגיעה בחופש הביטוי ובחופש העיתונות. פייסבוק אמנם חברה פרטית, אבל היא מרכזת בתוכה חלק משמעותי מהדיון הציבורי בחברה הישראלית - ועם הכוח באה גם אחריות. אנו מצפים שפייסבוק לא רק תחזיר את הפוסט אלא גם תספק הסברים מדוע הפוסט נמחק ומה הנהלים שלה בכל הקשור ליחס לעיתונאים בתוך הרשת החברתית"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו