הדמיית ההנגשה במערת המכפלה
הדמיית ההנגשה במערת המכפלה צילום: א. סטודיו בשיתוף קזס אדריכלים

בעקבות הפרסום בערוץ 7, ועדת חוץ וביטחון בראשות ח"כ אורנה ברביבאי (יש עתיד) תקיים דיון מיוחד בנושא ולזמן את משרד הביטחון לתת הבהרות.

כזכור, על אף שהושגו כל האישורים לבניית המעלית במערת המכפלה בחברון, שר הביטחון בני גנץ החליט להקפיא את עבודות הנגשת מערת המכפלה בעקבות המצב הביטחוני.

בעקבות הפרסום, ח"כ ברביבאי פנתה לשר גנץ בדרישה לקבלת סטטוס מפורט לרבות לוח זמנים לתחילת עבודות השיפוץ במערת המכפלה. משלא התייחס שר הביטחון, היא תקיים דיון מיוחד בנושא.

"ועדת החוץ והביטחון עוקבת אחר התקדמות הנגשת מערת המכפלה", נמסר מטעמה. "נוכח מספר פניות שהתקבלו בוועדה המצביעות על עיכובים בהנגשה חיונית, פנתה ב-26/05 יו"ר הוועדה למשרד הביטחון, בבקשה לקבלת סטטוס מפורט, לרבות קבלת תכנית ולו"ז למימושו, עד לתאריך 01/06".

אורנה ברביבאי
צילום: Yossi Zeliger/Flash90

"מאחר ולא ניתנה התייחסות על ידי משרד הביטחון עד למועד זה והנושא מתארך הרבה מעבר לנדרש, בכוונת יו"ר ועדת החוץ והביטחון לכנס דיון בהקדם בנושא ולזמן את משרד הביטחון כדי להבהיר לציבור מדוע למרות הנכונות של כל הגורמים המעורבים למצוא פתרון להנגשת מערת המכפלה, הנושא לא בא על פתרונו", כך נמסר.

שי גליק מנכ"ל 'בצלמו' הפועל למען הנגשת המערה, מסר: "הגיע זמן ההנגשה. אחרי שהנגשת המערה אושרה והתקציב כבר ניתן ובתי המשפט הכריעו לא ניתן לעכב ולו ביום אחד את הנגשת מערת המכפלה. מצער מאוד ששר הביטחון בני גנץ מתכחש להבטחותיו שמדובר בפרוייקט הומניטרי ומקפיא את ההנגשה. אנחנו מברכים את יושבת ראש הוועדה שמסורה לעניין כבר שנים ובטוחים שדיון ציבורי בעניין יזרז ויחייב את שר הביטחון להנגיש את המקום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו