איש חכם אמר פעם שכשהוא רואה פרסום על קהילה צעירה הוא מבין שבשביל שקית חלב הוא יצטרך לנסוע כי מכולת אין ביישוב צעיר.

ובאמת, מה הופך יישוב לצעיר? האם הגיל הממוצע של התושבים? שנת ההקמה? אולי שמחת החיים והקהילה התוססת? נראה שלכל הקטגוריות האלה נכנס היישוב נריה.

היישוב נריה אמנם לא צעיר מידי, אך גם לא מראשוני ההתיישבות. ביישוב מתגוררות משפחות בשלבים שונים של החיים. מדד הרחובות, מתקני השעשועים והגנים- מעיד על ריבוי משפחות שעוד בביתן ילדים קטנים, לצד מתבגרים ואף נשואים.

היישוב נריה הוקם בשנת תשנ"א (1991) בגוש טלמונים. אזור הכולל את היישובים דולב, טלמון, נריה, נחליאל, חרשה ולאחרונה גם הצטרף אליהם ומדביק את הקצב- היישוב כרם רעים (שהוא באמת צעיר!)

יישובי גוש טלמונים נמצאים במערב בנימין, משתייכים למועצה האזורית מטה בנימין ומרחק הנסיעה מיישוב טלמונים למודיעין הוא כ15 דקות. מכאן, תגזרו את הזמנים בעצמכם.

הקהילה בנריה נמצאת על 'צומת הדרכים' שבין מרכז-הרב מקום הלימודים של חלק ממקימי היישוב ותושביו עד היום, לבין אפשרויות התעסוקה במרכז הארץ או בירושלים- באקדמיה, בהייטק, בחינוך ועוד.

ביישוב נריה שוק נדל"ן פורה. לצד פרויקטים ומיזמי בניה חדשים דוגמת 4 בנריה המציע בתים דו משפחתיים צמודי קרקע ענקיים (187 מ"ר) במרכז היישוב ופרויקט נאות נריה של הרי זהב, פועל במקום שוק דירות יד 2 למגורים ולהשכרה. צמיחת היישוב על כלל מרכיביו, משפיעה כמובן גם על מחירי הנדל"ן במקום ודירה דו משפחתית נמכרת כיום ב 2.2-2.4 מיליון ₪!

בכניסה לנריה נמצא התלמוד תורה לבנים ולבנות וכן האולפנא לבנות בכל מוסד יש מאות תלמידים ותלמידות תושבי נריה והאיזור. אם נמשיך בנסיעה נגיע לאזור התעשיה הזעיר שבו יש נגריית מטבחים, סניף מכובד ויפה של רשת סופרזול וחנות לחומרי בניה- טלמונים.

עסקים ושירותים נוספים שתוכל למצוא בנריה הם מתחם עסקים משותף, פיצה, פלאפל על גלגלים ועסקים זעירים בתחומים נוספים של שירות ומכירות.

מי שהגיע לביקור ביישוב לפני מספר חודשים, יכול היה לראות מגרשים שוממים במרכז היישוב נבנה. כיום על מגרשים אלו נמצאים בתי פרויקט 4 בנריה שנמכרו בתוך שבוע בלבד וצומחים שם בקצב מהיר.

לצידם, מתחיל היזם (חברת לב ההר) לבנות את פרויקט ההמשך 4 בנריה+ המשלבים את היתרונות של הפרויקט- בתים ענקיים, צמודי קרקע ומתוכננים היטב, לצד שדרוגים בתוכנית ואולי ה+ המרכזי- מערכת בית חכם כחלק ממפרט הבסיס של הפרויקט.

לפרטים על נדל"ן בנריה לחצו כאן

הבנייה החלה
יח"צ
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו