שמאות. אילוסטרציה
שמאות. אילוסטרציהצילום: FREEPIK

נושא המקרקעין בארץ ישראל הוא נושא בוער שכן יש לא מעט עסקאות שמתרחשות בנושא נדל"ן ונכסים, כמו גם עסקאות על קרקעות חקלאיות, יש צורך במומחים, בניהול נכסים, ניהול עיזבונות, כניסת נכסים וכולי.

מדינת ישראל אשר מתפתחת יותר ויותר היא כזאת שנושא הנדל"ן בה משגשג ותמיד פעיל. לכן לימודי שמאות הם חלק בלתי נפרד מכל העניין.

מה זה שמאות?

שמאות באופן כלכלי היא היכולת המקצועית לאימוד שווי של נכסים לפי משתנים שונים כמו למשל שטח או גודל של נכס החל מדירה עד קרקעות ומרחבים עסקיים, כמו גם היכולת להעריך שווי בהתאם לסביבה, התפתחות ופיתוח, תוכניות ממשלתיות לחלקה או תוכניות צפויות לשטח ושאר אופציות גורמים וכדומה.

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע שחייבים בכל עסקת נדל"ן ומקרקעין משום שהוא זה שיכול לאימוד את שווי הקרקע או הנכס החל מבעת רכישה עד למקרים של יזמות או בנייה כמו גם במקרים מצערים יותר של עיקול נכסים והפקעת מקרקעין.

מה לומדים בקורס שמאות מקרקעין?

מי שיבחר במכללה מוכרת שעוסקת בתחום, יוכל ללמוד את כל רזי המקצוע הקשורים לתחום המקרקעין החל מתחום המדידות, הכלכלה, המדידה וכדומה. לימודי שמאות מקרקעין במכללת אפיק מספקים תעודות מקצועיות והכשרה בנושאים של שמאות קרקעות או נדל"ן כמו גם הכשרת מומחים בזיהוי נזקי מים, לימודי עד מומחה וכדומה.

מי שילמד במכללה טובה יוכל להכיר נושאים שקשורים בכלכלה כמו לקחת קורס מטבעות דיגיטאליים, קורסי שוק ההון, מבוא לכלכלה ושאר תחומים חשובים שמקנים את הידע הדרוש לעבודה בתחום זה.

למי זה מתאים?

לימודי שמאות מקרקעין מתאימים לכל מי שרוצה לפתח קריירה מצליחה בתחום השמאות ולהצליח בתחום הנדל"ן. מי שילמד במכללת אפיק את המקצוע יוכל לעבוד כיועץ ושמאי עצמאי או להשתלב בחברות ענק או בבנקים, בחברות ביטוח וארגונים גדולים. מי שאוהב את תחום הבנייה הקרקעות והנדלן ישתלב נהדר בתחום ויוכל להנות מהכנסה קבועה ורווחים גדולים מעסקאות נדלן גדולות וקטנות. אז אתם בעניין - זה הזמן לבחור מכללה טובה שעוסקת בתחום הנדלן והשמאות.