רעידת אדמה ציונית

לראשונה מיום תקומתה של מדינת ישראל, תעמוד מדינת היהודים על ממשלה שכל תוקפה בא מכח מפלגה שאינה יהודית, מפלגה השוללת את הציונות.

איתמר סג"ל , כ"ח בסיון תשפ"א

רעידת אדמה ציונית-ערוץ 7
איתמר סג"ל
צילום: עצמי

זו ממשלת שמאל, אין ספק. גם כי רוב החברים בה שייכים לשמאל, ובעיקר בתוספת הפקידות, התקשורת והמשפט שעדיין בידיים של השמאל, הממשלה הזו תקדם מדיניות שמאל על מלא.

אבל זה בכלל לא הנושא. גם ביבי או לא ביבי לא כל כך מעניין, וגם הדרת הציבור המזרחי והציבור החרדי, דבר חמור כשלעצמו, זה ממש לא העיקר, ממש לא. אפילו הפגיעה הצפויה בשבת ובכשרות, נעבור את זה. כבר היו כאן ממשלות שמאל על מלא שעשו דברים רעים מאד באין מפריע, ממשלות אוסלו, ממשלת ההתנתקות וממשלת ברק.

האירוע כאן אחר לגמרי, חמור בהרבה, אירוע טקטוני, זעזוע ורעידת אדמה בהיסטוריה של הציונות. זהו אירוע שאמור לזעזע כל מי שמאמין בחזון של מדינת ישראל כמדינה יהודית, אירוע שאמור לטלטל בעוצמה כל מיש מאמין בחזון הציונות, בחזונם של נביאי ישראל, בחזונם של הרצל ואבות הציונות.

לראשונה מיום תקומתה של מדינת ישראל, תעמוד מדינת היהודים על ממשלה שכל תוקפה בא מכח מפלגה שאינה יהודית, מפלגה השוללת את הציונות. מתוך 61 חברי הקואליציה, שישה ח"כים, ארבעת חברי רע"מ, ח"כ אחד ממרצ וח"כית ממפלגת העבודה, כולם אנשים השוללים את רעיון הציונות ואינם יהודים. זו ממשלה שמלבד תרבות השקר שדבקה בחבריה תוך זמן קצר, באופן הכי פשוט היא אינה ממשלה הזוכה לתמיכת הרוב היהודי, עומדת על קולות שוללי הציונות שחברו יחדיו רק משנאת נתניהו, ממשלה שאין לה זכות קיום מוסרית.

ממשלה כזו, גם אם תשמור מכל משמר על הסטטוס קוו, מה שלא סביר שיקרה, שברה טאבו מוחלט השולל הסתמכות על הערבים בממשלה, ואימצה למעשה את חזונם של מרצ והעבודה שמשמעותו הקמת מדינת כל אזרחיה. מדינת ישראל אינה רק מדינה שחיים בה יהודים אלא מדינת היהודים, מדינה יהודית עם חזון יהודי. מיום ראשון הקרוב, תקבל הממשלה הלכה למעשה את עיקרון מדינת כל אזרחיה, מדינה בה 'רק לא ביבי' או 'רק לא בחירות חמישיות' גברו על העיקרון הבסיסי ביותר המונח ביסוד הציונות, עיקרון היותה של מדינת ישראל מדינת הלאום של העם היהודי, בה ללא התערבות שופטי בג"ץ כל אנשי הרשימה המשותפת יחד עם רע"מ היו נפסלים מהתמודדות לכנסת מכיוון שהם אינם מכירים באבן היסוד של הציונות – מדינה יהודית ללאום היהודי.

זוהי התבוללות פוליטית, התבוללות לאומית, אובדן דרך ופשיטת רגל, וזה עוד לפני הנזקים הרבים עליהם דובר בעבר, על מתן הכח לשמאל לאורך מערכות בחירות רבות קדימה ונזקים נוספים. כל מי שמאמין ברעיון הייחודי של העם היהודי חייב להזדעק לנוכח האסון הרוחני והתודעתי הממשמש ובא, לנוכח אובדן הדרך, טשטוש הערכים ומכירת החיסול של הציונות בשל חיסולי חשבונות פוליטיים.

אנו נמצאים במציאות מטורפת. מה שהיה ברור לפני שנה ליועז הנדל ולנפתלי בנט, הופך בעוד מספר ימים למציאות חיה לנגד עיננו. אלקין בעד, גם שקד, סילמן ואורבך. מי יהיה הראשון שיעצור, מי יהיה הראשון שיצעק, מי יהיה זה שירים את בלם החירום ברכבת המדרדרת לתהום?

מי?