בחינת בגרות
בחינת בגרותצילום: ISTOCK

תלמידים בחינוך הדתי שניגשו היום (שלישי) לבחינה בעל פה בבגרות באנגלית נדהמו לגלות סרטון שאיננו צנוע.

מדובר בבחינה בעל פה שמבוצעת דרך המחשב. אחד התלמידים שניגש היום לבחינה בשאלון 487 וכן 587 D5, סיפר לערוץ 7 את שאירע בישיבה שלו.

"בסרטון ניסו להראות לתלמידים מישהו שפתאום מאבד את הצפון כי עוברת שם אישה לא צנועה", אמר. "אחרי זה זה ממשיך והכלב שלו עוזר לו להגיע לאותה אישה".

לדבריו, "תלמידים בישיבה היו בהלם כשראו את הסרטון. הם הורידו את האוזניות, הסתירו את המסך ואמרו שהם לא מוכנים להמשיך את הבגרות ככה".

יהודה פואה, יו"ר ארגון 'בצלמו', שיגר מכתב לשר החינוך יואב גלנט ולראש החמ"ד שוש נגר בדרישה לתחקר לעומק את המקרה, שמצטרף גם לתקרית הבגרות בלשון בשבוע האחרון.

"תלמידי החינוך הדתי הופתעו לגלות כי במהלך הבגרות הוצג להם סרטון פרובוקטיבי", כתב. "נציין כי עורכי הסרטון ניסו להמחיש בכל דרך שהאישה המוצגת בסרטון גורמת למי שרואה אותה לאבד את שיווי משקלו".

לדבריו, "תלמידים רבים שמאמינים בקדושה ובשמירה על צניעות הוכו בהלם באמצע הבגרות וסירבו לצפות בסרטון. התלמידים נשארו חסרי אונים במצב בו הם אינם יכולים לבצע את הבגרות".

"מצב בו תלמידי החינוך הדתי נפגשים פעם אחר פעם בבחינות שפוגעות בהם באופן בוטה ומכוון אינו מתקבלות על הדעת. כיוון ששני המקרים פגעו בתלמידים רבים, ומעמידים סימן שאלה סביב היכולת של משרד החינוך להמשיך ולבחון את תלמידי החמ"ד, נבקשכם לתחקר את המקרים ולפרסם את המסקנות לציבור", כך יהודה פואה, יו"ר 'בצלמו'.