יפעת שאשא ביטון תובעת את יאיר נתניהו

שרת החינוך המיועדת תובעת את בנו של ראש הממשלה על סך חצי מיליון שקלים לאחר שאמר בין היתר כי ''אנשים מתו בגלל ההחלטות הפופוליסטיות שלה''.

ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א

יפעת שאשא ביטון תובעת את יאיר נתניהו -ערוץ 7
יפעת שאשא ביטון ויאיר נתניהו
פלאש 90 ו-Gili Yaari/Flash90

שרת החינוך המיועדת, ח"כ יפעת שאשא ביטון, הגישה היום (רביעי) תביעת לשון הרע על סך חצי מיליון שקלים נגד יאיר נתניהו, בעקבות דברי ביקורת קשים שהטיח בה בנו של ראש הממשלה בתחנת הרדיו "גלי ישראל" לפני יותר מחצי שנה.

בדצמבר האחרון טען יאיר נתניהו ברדיו גלי ישראל כי שאשא ביטון נבחרה לכנסת דרך הליכוד רק בזכות ''טובה'' שנעשה עבורה, משום שההסכם בין הליכוד למשה כחלון ומפלגת כולנו לא חייב את שיבוצה ברשימה.

"היא היתה מחויבת להיות לפי ההסכם בין כולנו לליכוד רק בכנסת הקודמת ולא הנוכחית, הליכוד בכלל לא היה מחויב להכניס אותה לרשימה, הכניסו אותה בגלל מעשה צדקה, כי ריחמו עליה, הכניסו אותה בלי סיבה, היא לא נכס אלקטוראלי ולא הוסיפה לליכוד יותר קולות, אני לא מאמין שהיא והמשפחה שלא הצביעו לליכוד'', אמר בנו של ראש הממשלה.

יאיר נתניהו הוסיף כי את ראשות ועדת הקורונה קיבלה ח"כ שאשא ביטון רק כי ריחמו עליה בליכוד, "שמו אותה כיושבת ראש כמעשה צדקה, למרות שלא היה לה שום מעמד ושום כוח פוליטי לא בתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד, אמרו 'נו מסכנה היתה שרה אצל כחלון לא נעים לרדת מהמעמד של שרה שלא עשתה כלום בבינוי והשיכון, בואו ניתן לה שתרגיש טוב עם עצמה'".

בנו של נתניהו האשים את שאשא ביטון בהתעצמות הגל השני של הקורונה בישראל: ''ואז היא לקחה את התפקיד הזה ופשוט באופן הכי ציני על הדם של אזרחי ישראל, אנשים מתו בגלל ההחלטות הפופוליסטיות שלה, יש היום אנשים בקבר שמתו בגל השני. היה אמור להיות גל שני אבל היה יכול להיות X והיה יכול להיות X פחות Y''.

''היא גרמה לזה שהגל השני היה גדול יותר, אם היא לא היתה דואגת 'לפתוח לפתוח לפתוח את הכל'. אז ההישג היחיד שלה הוא תרומה להעצמת הגל השני של הקורונה, זה ההישג היחיד שלה בכל החיים הציבוריים'', כך יאיר נתניהו.

בחדשות 12 דווח כי שאשא ביטון הזהירה את נתניהו בעבר מפני תביעת לשון הרע על דבריו, אך הוא לא הגיב למכתב ששלחה לפני כחודשיים. בהתאם לדברים הקשים ול"מסע ההפצה וההסתה שנערך בניצוחו של הנתבע, תוך פרסום הסרטון ברחבי המרחב הווירטואלי", הובילו לבסוף להגשת התביעה ולדרישה לפיצויים בסך של חצי מיליון שקלים, זאת לצד פרסום תיקון לדבריו הקשים של נתניהו. שאשא ביטון מתכוונת לתרום את כל כספי הפיצויים.

מטעמו של יאיר נתניהו נמסר: "ניסיון השתקה מקושקש והזוי של חברת כנסת, שמתקשה להתמודד עם ביקורת סופר לגיטימית על תיפקודה הכושל בוועדת הקורונה. דבריו של יאיר הם ביקורת סופר לגיטימית, עניינית ועובדתית, ואין בהם גרם של לשון הרע או דיבה. התנהלותה של שאשא ביטון מזכירה משטרים אפלים בהם אזרחים נרדפים על ידי פוליטיקאים שמנסים להשתיק ביקורת כלפיהם. שאשא מצטרפת לנסיונות של ארגוני השמאל הקיצוני לסתום לימין את הפה באמצעות טרור כלכלי ומשפטי - זה לא ילך לה. יאיר ימשיך לבקר את התנהלותה השערורית, ואת שאר עוולות אנשי השמאל בארץ''.