בית המשפט העליון
בית המשפט העליון צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בעקבות פסיקת בג"ץ לבטל החלטה של ועדת הכספים שלא לאשר הטבת מס לעמותת 'היהודים המשיחיים', בעמותת יד לאחים תוקפים את ההחלטה ומאשימים את בג"ץ בפגיעה באופיה היהודי של מדינת ישראל, ומזכירים את פסיקות העבר של בג"ץ נגד הארגון.

ביד לאחים מגדירים את ההחלטה "שערורייתית ומקוממת" ואומרים כי ההחלטה שהתקבלה בוועדת הכספים היתה בקונצנזוס והתקבלה פה אחד, משום שמדובר בעמותה הפועלת בדברים השרויים ב"מחלוקת ציבורית עמוקה".

"שוב בג''ץ חושף את פרצופו האמיתי", אמרו ביד לאחים. "בג''ץ תוך התערבות בסמכויות הכנסת והממשלה הופך החלטה של ועדת הכספים שקבעה פה אחד. כל סיעות השמאל, כולל יאיר לפיד, שבא לוועדה באופן מיוחד והצביע נגד מתן הטבת מס לארגון המסיונרי. אבל בג''ץ בשלו בהמשיכו את הקו הלוחמני שמגמתו הפיכת ישראל לאזור נטול כל זהות וסממן יהודי".

ביד לאחים הצביעו על כך שבית המשפט העליון עצמו פסק בעבר בדברים כדורבנות נגד המיסיונרים המכנים עצמם 'היהודים המשיחיים'. כך, למשל, השופט ברנזון הטיח ביהודים המשיחיים (בג"ץ 467/75, ג'יימס מילטון ומ' פ' האטשינס נגד שר הפנים): "על ישועים הנחשבים ומקובלים כיהודים טרם שמענו. הדבר פשוט אינו מתקבל על הדעת. לפי כל מבחן שהוא, הלכתי-דתי או משפט חילוני, אין דבר כזה. שאלו נא יהודי ברחוב אם יתכן דבר כזה ותשובתו הוודאית תהיה: 'לא'. ידוע שישנה כת של אנשים שנולדו יהודים והפכו למאמינים בישו המשיח הקרויים 'עברים משיחיים'. הם כביכול רוצים לשמור על מוצאם היהודי, אבל היהדות הקיאה אותם ובקהל ישראל לא יבואו".

גם נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אהרן ברק, קבע בעבר כי מי שמאמין במשיחיותו של אותו האיש "ורואה באמונתו את האפקטיביות שבאמונותיו ועושה לה נפשות", "הרי הוא אדם המאמין בדת אחרת" וחרץ כי "נשללת יהדותו". ביד לאחים אמרו כי הדברים הללו, הברורים לכל ירא ושלם גם ללא סימוכין מבג"ץ, נקבעו כמסמרות גם בידי שופטיו בעבר וכרגע, באווירה השלטת המקעקעת הכל ומתכחשת לכל, בג"ץ מתנער גם מפסיקותיו שלו בנושאים שנחשבו עד כה לקונצנזוס בעם היהודי.

בד בבד פנו רבנים ואיש ציבור ליד לאחים על מנת לדון בדרכים נוספות למנוע את התפשטות פעילות עמותות מסיון הפועלת בקרב מגזרים רבים בערים השונות. בתקופה האחרונה חשים רבים כי פעילות המיסיון גוברת וכי יהודים רבים ותמימים יצרו עם אותם הארגונים קשר.

לדברי אותם אישי ציבור "אין ספק כי האווירה בציבור בעקבות הקמת הממשלה החדשה, ממשלה שכל המגזרים החרדים, הדתיים והמסורתיים אינם מיוצגים בה, בג''ץ עלול להרחיב את פסקי הדין האנטי יהודיים הללו ויש להיערך לבאות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו