הטבחים של הישיבות
הטבחים של הישיבות צילום: ללא

13 טבחים של מוסדות חינוך וישיבות סיימו אתמול (שלישי) סדנא ייחודית של משרד הבריאות להובלת אוכל בריא יותר.

את הסדנא החלו שלושים משתתפים אבל רק כמחצית צלחו אותה.

בעקבות נתונים שהוצגו לצוות אגף התזונה במשרד הבריאות ומהם עלה כי בחלק גדול מהישיבות מוגשות לבחורים ארוחות הכוללות תזונה לא בריאה ושאיננה עומדת בקריטריונים של משרד הבריאות, החליט צוות האגף לקיים סדנת פיילוט בשיתוף פעולה עם השף ישראל דודק ולהעניק במסגרתה לשפים כלים לשיפור המערך התזונתי בישיבות.

הסדנא כללה סדרת מפגשים במהלכם דנו השפים וצוות האגף בחשיבות התפריט הבריא, העלויות הכלכליות הכרוכות בהעמדת תפריט מזין ואיכותי בישיבות, הסדנא מספקת חשיפה לעולם קולינרי חדשני המורכב מתפריטים ומוצרים המומלצים לבריאות.

במפגש הסיכום הציגו 13 המסיימים את השינויים המרשימים שנעשו בישיבות שהשתתפו בפיילוט. השינויים כללו הוספת קטניות לקציצות ולסלטים, הוספת פירות וירקות טריים בארוחות, הפחתה משמעותית של השתייה המתוקה, והפחתה מרשימה של השמן המוסף, הפסקת טיגון מזון, הסרה מהמדף של מוצרים מוכנים ואולטרה מעובדים כולל בשר מעובד. כמו כן, במפגש הציגו השפים מנות שהכינו על פי ההנחיות שנלמדו בסדנא ושיפורים שהכניסו בארוחות המוגשות על ידם.

בין המסיימים היה גם הטבח של ישיבת ההסדר נחלת יוסף בשבי שומרון חגי עקיבא שטראוס. "אחד האתגרים הקשים של מבשל במוסד זה להתמודד עם תקציב מסוים ואיתו להסתדר", אמר. "לכן הדבר המשמעותי עבורי היה ללמוד כיצד אפשר לא רק לשנות את צריכת המזון מבלי להוסיף כסף, אלא אפילו הצלחנו להוביל להוזלה במחירים. אפילו במשרד הבריאות אמרו לנו בסיום הקורס שהם לא האמינו עד כמה הסדנא הזאת תצליח".