סמל יזמות נדל"ן, חניכה לעסקי יזמות הנדל"ן

איך מתקדמים נכון בעסקי הנדל"ן? האם יש דרך לככב בעסקי היזמות? האם יש דרך "סודית ועתיקה" להצלחה בכל תחום? ואיך זה קשור למחקרים אנתרופולוגיים בשבטים וקבוצות של "ציידים-לקטים"? כל זאת בכתבה.

תגיות: נדל"ן יזמות
תוכן שיווקי , י"ב בתמוז תשפ"א

סמל יזמות נדל"ן, חניכה לעסקי יזמות הנדל"ן-ערוץ 7
נדל"ן
istock

להתקדם נכונה ובאופן בריא למטרות אישיות בעסקי הנדל"ן ובכלל

כשזה נוגע ליזמות נדל"ן יש כל מיני דברים שניתן לעשות כדי לוודא שאנחנו עושים זאת היטב, מגיעים למטרות, מגשימים את החזון, ובאופן כללי רואים שדברים משתנים בחוויה ויש יותר ויותר "הצלחה". יותר ויותר ממה שאנחנו רוצים לראות ולחוות. על כן, מה הם הדברים שיכולים לאפשר לנו הצלחת נדל"ן? ובכן, התקדמות למטרה, באופן חכם, נאה ובריא.

סמל יזמות נדל"ן עובדת בשיתוף פעולה מול אנשי המקצוע המנוסים ביותר

משרד עורכי דין ברנע - פועל משנת 1986, מדובר במשרד יוקרתי שצבר ניסיון רב בתחום דיני המקרקעין והנדל"ן, על לקוחות המשרד נמנים לקוחות פרטיים כמו יזמים, קבלנים ורשויות

המוניטין המקצועי של המשרד בא לידי ביטוי בדירוגו בקבוצות האיכות הגבוהות על ידי מדריכי דירוג מקומיים ובינלאומיים המדרגים את ישראל

בנוסף סמל יזמות נדל"ן עובדת עם משרד רואי החשבון ליאון, אורליצקי ושות` פועל משנת 1991 והינו מהמשרדים המובילים בישראל למתן שירותי חשבונאות וביקורת, מיסים וייעוץ

באמצעות 17 שותפים ו- 313 עובדים, המשרד מספק שירותים רבים ומגוונים

מהי התקדמות נכונה למטרות בעסקי יזמות הנדל"ן?

ישנן כל מיני דרכים להתקדם למטרה בעסקי יזמות הנדל"ן, ועם זאת סביר שזה לא שונה בהכרח מכל תחום אחר. האדם הסטנדרטי, או היצור האנושי, מתקדם על ידי טקסי חניכה. אם נסתכל על מה שקורה בקבוצות של ציידים-לקטים, ונראה את סגנון הלמידה שלהם – נוכל להבין דבר מה לגבי ההתפתחות האנושית. אם נתבונן בהרצאות של דוקטור דניאל נווה, הרי שנוכל להבחין כי מדבריו עולה שכל אדם מגיע עם מבנה נוירולוגי של צייד-לקט, או זו לפחות ההבחנה וההשערה שלו. המשמעות היא, שמבחינה אבולוציונית, פיזית גרידא, אנשים מחזיקים בגוף שמיועד לעבוד בסביבה של ג'ונגלים, לא בסביבה של מערב מתועש. ועל כן, בתי ספר, או קורסים אינטרנטיים אינם בהכרח הסביבה הטבעית לצייד לקט, אלא דווקא על ידי "הצטרפות". הצטרפות למומחה (בקבוצה/שבט, ובכלל). זוהי החניכה, זוהי ההבשלה לכדי כישורים ואיכויות "חדשות", מתוכן הצייד-לקט יכול לפרוח, ולהתמקד בעשייה מדויקת וראויה.

בחברת סמל יזמות נדל''ן, כחלק מהאני מאמין שלנו, שמים תמיד את הלקוח במרכז.

ההבנה שלקוח משקיע כסף בכדי לייצר לעצמו עתיד טוב יותר, דחפה אותנו עוד במסע לעבר שירות הלקוחות האולטימטיבי.


איך עוברים חניכה מדויקת לעסקי הנדל"ן?

באם זה נשמע שסטינו חזק מדי מהנושא, שכן אנחנו מדברים על יזמות נדל"ן אחרי הכל – לא על מחקר אנתרופולוגי בשבטים של יערות דרום הודו – הרי שהדבר יכול להיות מאוד קשור. אם אנחנו רוצים להגשים מטרות, עלינו לדעת שהן:

1. קיימות

2. ברות-ביצוע

3. את התהליך להגשמתן

4. את המניעים, או סדר העדיפויות המארגן להגשמתן

ואנחנו נסביר זאת.

כל הפרויקטים של חברת סמל יזמות נדל"ן שווקו כולם בהצלחה!

החברה מעניקה ללקוחותיה ליווי מלא ע”י טובי המומחים בתחום השבחת נכסים, התכנון והמשפט ושמה דגש על אמינות ושירות ללקוח.

הכיצד חניכה נדל"נית מאפשרת הגשמת מטרות עסקיות?

אם אנחנו רוצים להגיע לכדי הצלחה בעסקי הנדל"ן, מתבקש שנעשה דברים נכון. אם אנחנו רוצים לעשות דברים נכון, עלינו לדייק לעצמנו את מה שאנחנו רוצים להגשים – ומתוך זה להרגיש את הדרך שלנו. יכול להיות שיש לנו תחושה "שמשהו אמור להיות מוגשם", אך לא ברור לנו איך. חניכה על ידי אדם "שכבר עבר את הדרך", יכולה לחשוף אותנו למטרות אפשריות. הוא יכול לראות מהפרספקטיבה שלו, דרך שאנחנו טרם ראינו. אם הרגשנו שיש משהו שאנחנו יכולים לעשות אך לא היה ברור מה זה יכול להיות לפתע זה מקבל "אוצר מילים", אנחנו "רואים" מה יכול להיות. וזה יכול להיות פתחו של חזון, או תכנית מתאר רלוונטית להמשך הדרך.

איך אפשר לדעת שמטרות הן ברות ביצוע?

ובכן, גם אם יש לנו מנטור, או חונך שהראה לנו שמשהו אפשרי. איך אנחנו יכולים לדעת שמטרות, לצורך העניין, בתחום הנדל"ן, הן ברות ביצוע? פשוט. לפי הגישה שלו. באם הוא מסתכל עלינו בחיוך, ברוגע, ומעודד אותנו לחשוב – תוך שהוא מחזיק גישה של "זה ממש פשוט, נגיש ואפשרי" – לפתע "המוח" שלנו יכול לעבוד אחרת. להיפתח, לראות אפשרויות, להאמין שמשהו קיים. וזו יכולה להיות פתיחה לנושא.

איך מאתרים השקעת נדל"ן כאשר אנו מחפשים עסקה לטווח קצר?

העדיפות היא לאתר פרויקטים אשר מקודמים ע"י הממשלה ונמצאים בהליך מזורז

הקמת הותמ"ל היא אחד הפתרונות שמציעה ממשלת ישראל לשם התמודדות עם בעיית הדיור, בתקווה שפעילות הועדה תאפשר לקדם תכניות שבלעדיה היו נתקעות ונסחבות בועדות של הרשויות המקומיות. הותמ"ל משמשת בעצם כגוף חיצוני, אובייקטיבי, שנותן מקום לעמדת הרשות המקומית אך בעל סמכות גדולה משלה.

באוגוסט 2014 אושר חוק לקידום הבנייה במתחמים מועדפים לדיור, הידוע גם בשם חוק הותמ"ל – ועדה ארצית לתכנון ובניה של מתחמים מועדפים לדיור, אשר חוק זה הורה, בין היתר, על הקמתה. מטרת הקמתה של הועדה הוא קידום אישורן של תכניות מגורים שקיבלו מעמד של עדיפות לאומית.

המבנה המורחב של הותמ"ל, המשמשת בעצם כוועדה ארצית מקיפה, ולוחות הזמנים הברורים שהוגדרו לעבודתה, מקצרים משמעותית את משך הזמן המקובל מרגע הגשת תכנית ועד לתחילת העבודות בפועל.

חוק הותמ"ל מגדיר למעשה מה הם ההליכים שנעשים תחת אחריותה. לותמ"ל ניתן להגיש תכנית מועדפת לדיור בתנאי שהיא עונה על הקריטריונים הבאים:

  • הקרקע עצמה הוכרזה על ידי הממשלה, ובהמלצת מינהל התכנון, כמתחם מועדף לדיור.
  • עיקר הקרקע שייך למינהל מקרקעי ישראל.
  • התכנית כוללת מינימום של 750 יחידות דיור.
  • אם התכנית מיועדת ליישוב מיעוטים – אז הקרקע לא חייבת להיות ברובה של מינהל מקרקעי ישראל, ומספר יחידות הדיור המינימלי הוא 500.

פעילותה של הותמ"ל כללה עד כה אישור תכניות של מעל 100 אלף יחידות דיור במצטבר, כאשר היא מצליחה לעמוד בלוח הזמנים להביא תכניות לאישור בפרק זמן ממוצע של פחות משנה, זאת לעומת 4-5 שנים ואף יותר במסלול האישורים הרגיל.

במידה ואנו מעוניינים להשקיע בפרויקט אשר מקודם ע"י הותמ"ל העדיפות היא להשקיע באזורי ביקוש אשר שם מחירי הנדל"ן עולים באופן קבוע בשנים האחרונות.

הועדה למתחמים מועדפים מקדמת תכניות לצורך הדוגמא ברחובות מזרח (תמל 3003 ) ובהרצליה הרובע הצפוני (תמל 3006 )

כאשר אנו רוכשים נדל"ן בתכנית כמו רחובות מזרח ( תמל 3003 ) או הרצליה הרובע הצפוני ( תמל 3006 ) אולם אנו נשלם יותר עבור עסקת הרכישה מאחר ואלו איזורי ביקוש אך הפירות צפויים להגיע ולהיות רווחיים במיוחד.


האם מנטור יכול להעניק לנו תהליך להגשמה?

התשובה הקצרה והפשוטה היא שלא. גם אם הוא הלך את הדרך, לכל אחד יש את הנתיב שלו. הנתיב יכול להגיע רק מתוכנו. באנגלית, נתיב יכול להיקרא course. שזה משעשע, שאי אפשר ללמוד קורס מאף אחד. צריך למצוא אותו בפנים. אבל, כאשר אנחנו יודעים שיש מטרות אפשרויות, שהן ברות ביצוע – ויש מישהו שאנחנו יכולים להתנהל איתו ולראות את מה שקורה תוך הכללת הפידבק שלו – לפתע אנחנו יכולים לראות יותר, ואז תהליכים יכולים "להיחשף", וכמו יותר ברור לנו "מה עכשיו", או מה הלאה.

חברת סמל יזמות נדל"ן הינה חברת נדל”ן מובילה בתחומה ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מערך עליית נכסים והשבחתם.הקו המנחה של החברה הינו איתור מקצועי ובלתי מתפשר של פרויקטים בנדל"ן המניבים תשואה שנתית גבוהה בשילוב השבחה משמעותית.החברה מעניקה ללקוחותיה ליווי מלא ע”י טובי המומחים בתחום השבחת נכסים, התכנון והמשפט ושמה דגש על אמינות ושירות ללקוח, ומיום הקמתה עובדת בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע הטובים ביותר ביניהם משרדי עו”ד ורואי החשבון מהמובילים בתחומם.החברה מאתרת נכסים במיקומים אסטרטגים ובעלי פוטנציאל ריווחי גבוה, ומלווה את לקוחותיה לאורך כל תהליך רכישה.

מה אנחנו יכולים ללמוד על מניעים או סדר עדיפויות להגשמה?

זה נשמע כמו ביטוי אבסטרקטי שלא בהכרח מסמל משהו, אבל היי, זה מסמל משהו ועוד איך. שהרי, גם אם יש לנו מטרה, אנחנו יודעים שהיא ברת ביצוע ויש לנו מושג או הבנה כיצד נלך בדרך הזאת – האם אנחנו מונעים? ההנעה שלנו יכולה להיות מאורגנת על ידי סדר העדיפויות שלנו. כלומר, אם אנחנו מזהים שיש רעיון שיכול להכניס לנו הרבה כסף, להביא הרבה טוב לעולם ולהגשים את כל החזונות שאי פעם היו לנו – לא בהכרח שנרגיש מוטיבציה להתקדם. זאת, כי אנחנו מתעדפים דברים אחרים. אולי "סדר העדיפויות המארגן" שלנו מתעדף דווקא "להישאר בטוח", או "לא לצאת דביל", או "לא להסתכן", או פשוט "ללכת בדרך הבטוחה והמוכרת", ועל כן – "יזמות נדל"ן"? זה נשאר רק רעיון. כי סדר העדיפויות לא אומר – "זה חשוב לי מספיק כדי להתחייב לנתיב הזה". כאשר המילה להתחייב, יכולה להידמות למילה "חיובי", כמו להגיד כן למשהו. על כן, כדי להגיד כן, מתבקש לזהות את החשיבות שלו. וגם כאן, המנטור יכול לעזור כי הוא יכול להצביע על הפחדים שלנו, הדרכים בהן אנחנו "מעוותים את תפישת המציאות", ורואים מה שאינו קיים ונמנעים ממה שאכן קיים.

ועל פי כן, לא בהכרח מתקדמים לאן שאנחנו באמת רוצים – וכשזה ישתנה, נגלה שיש דרך מוכנה לדריכתנו. באם אנחנו רוצים למצוא קצת מנטורים וחונכים לעולם הנדל"ן, הרי שחברת סמל יזמות נדל"ן יכולה לגשר בין מומחי נדל"ן שונים שיכולים להביא הן את הגישה והן את הדרך לעולמות נדל"ן חדשים. ניתן ליצור קשר כדי לראות באם ישנה התאמה רלוונטית למסע ההגשמה.