יצחק, אסתר ואיילת שליסל
יצחק, אסתר ואיילת שליסלצילום: דניאל מליחי

כ-150 בני אדם חגגו אתמול (שלישי) בת מצווה לבת היישוב אביתר, אסתר שליסל.

כלת בת המצווה היא בתם של יצחק ואיילת שליסל שהתחתנו לפני כ-15 על חורבות היישוב עמונה.

משפחת שליסל עברה ליישוב אביתר עם הקמתו, ולבתם אסתר היה ברור שהיא רוצה לחגוג את האירוע השמח והמשמעותי שלה ביישוב החדש בארץ ישראל.

"אחרי שנת קורונה בה לא יכולנו לחגוג, לאסתר היה חשוב שיהיה לה אירוע גדול ולא מצומצם כפי שהיו האירועים בשנה האחרונה", סיפרה בשיחה עם ערוץ 7 איילת שליסל, אמה של אסתר. "חיפשנו את ההזדמנות לעשות מסיבה בה נוכל להזמין את הסבתות וכל האורחים".

לדבריה, "לאחר שהגענו לאביתר קיבלנו החלטה לעשות במקום את החגיגה, כי אין יותר סמלי מלחגוג את קבלת עול מצוות עם המצווה הכל כך יסודית של יישוב הארץ".

לרבים מן האורחים בבת המצווה זאת הייתה הפעם הראשונה ביישוב המתחדש. "האורחים הגיעו מכל רחבי הארץ", ציינה. "לא רק שהם לא חששו, בדיוק ההפך. לא מעט מהמוזמנים הודו לנו שבזכות האירוע של אסתר הם מצאו את ההזדמנות לבקר באביתר".

"אסתר בדרשה שלה הזכירה כי היא נקראה בין השאר גם על שם אסתר המלכה", סיפרה שליסל. "גם בתקופתה של אסתר היה צו חתום והיה נראה כי אין דרך חזרה מגזירת המן, אך בזכות תושייתה של אסתר הקב"ה הביא לעם ישראל נס, ולא רק שהגזירה בוטלה, אלא הימים האלו הפכו לימי שמחה למשך כל הדורות. כך גם אנחנו מאמינים, כי הגזירה על אביתר תוסר והישוב יפרח ויגדל".

בין האורחים שבאו לחגוג את בת המצווה: ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית), פעילת הימין ומראשי גוש אמונים דניאלה וייס, חכ"ל שולי מועלם וחכ"ל אורן חזן.