ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: רויטרס

משרד החוץ האמריקאי מכחיש את הדיווחים באתר החדשות The Washington Free Beacon לפיו ממשל ביידן מתכוון לבטל את ההכרה האמריקאית ברמת הגולן.

"מדיניות ארה"ב בנוגע לרמת הגולן לא השתנתה והדיווחים על כך שקריים", הבהיר המשרד.

מוקדם יותר התייחס שר החוץ יאיר לפיד לדיווח "רמת הגולן היא נכס אסטרטגי וחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל הריבונית. ארה״ב הכירה בריבונותנו על רמת הגולן ובחשיבותה האסטרטגית לביטחון ישראל.

מי שמפיץ שמועות על ביטול ההכרה הזו פוגע בביטחון, פוגע בהכרזת הריבונות ומוכן (לא בפעם הראשונה) לגרום נזק ממשי למדינת ישראל ולסכן את ביטחונה ואת יחסיה עם ארה״ב, רק כדי לפגוע בממשלה החדשה".

שרת הפנים איילת שקד כתבה "רמת הגולן היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל והממשלה הנוכחית אף התחייבה להרחיב ולפתח משמעותית את ההתיישבות בה. כל ניסיון לערער על אחיזתנו שם מטעמים פוליטיים ובעזרת הפצת פייק ניוז נדון לכישלון. שָׁם הָרֵי גוֹלָן, הוֹשֵׁט הַיָּד וְגַע בָּם!".

לפי הדיווח באתר, מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן היה הראשון שהעלה שאלות לגבי הנושא כבר בפברואר כאשר לא אמר האם משרדו ידבוק בהחלטת הממשל הקודם להכיר באזור.

מזכיר המדינה לשעבר מייק פומפאו, אמר לאתר החדשות כי "רמת הגולן אינה כבושה על ידי ישראל, היא חלק ממנה. לישראלים יש זכות לאדמה הזו. לרמוז כי על האדמה הזו לחזור לסוריה, גם אם זה יותנה בשינויים במשטר הסורי, זה לא סביר, גם בהיבט של ביטחון ישראל וגם בהיבט החוק הבינלאומי".

השר לביטחון פנים עמר בר לב כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "רמת הגולן לא הייתה יותר ישראלית בגלל החלטת טראמפ - והיא לא תהיה פחות ישראלית אם תתבטל ההחלטה עכשיו".

השר לפיתוח הנגב והגליל, עודד פורר, אמר כי "רמת הגולן היא חבל ארץ חשוב ובלתי נפרד ממדינת ישראל ותמיד תהיה כך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו