יו"ר תנועת 'חזון', הרב דרור אריה, נלקח לחקירה לאחר שהטיס מצנח רחיפה הנושא מחאה מעל מצעד הגאווה שהתקיים ביום שישי האחרון בתל אביב.

הרב אריה סיפר באולפן ערוץ 7 מדוע כה חשוב לו להביע מחאה נגד מצעד הגאווה. "אנחנו מתעסקים בעד המשפחה", אמר. "אבא ואמא שווה להיות משפחה. יש הטרלה שהולכת ומתעצמת של מיעוט קיצוני שמנסה להכתיב סדר יום פרוגרסיבי, והוא מנסה לייצר תודעה שהיא מנוגדת לאושיות הקיום שלנו כאומה. אבא ואמא הם אושיות הקיום של כל בן אדם".

בעבר כשניסתה תנועת חזון לתלות שלטים דומים ברחבי הערים הם הורדו והושחתו. מצנח הרחיפה היווה בשבילם מחאה בדרך יצירתית יותר. "שלטים שתלינו הותקפו, הורדו ורוססו", ציין. "אמרנו, הם לא רוצים אותנו על הקרקע - אנחנו נהיה באוויר. אנחנו נרומם את הרוח. נשמיע את הקול השפוי של הציבור בדרך יצירתית ומקורית".

בקלות הוא הצליח לאתר מי שיטיס את מצנח המחאה. "אזרח שהגיע מחיפה התלהב על הרעיון והגיע להטיס את מצנח הרחיפה. הוא כל כך התלהב שהוא הגיע מהצפון. זה היה ממש מרומם. מי שראה את זה ממש שמח, אנשים אמרו זה וואו. קיבלנו המוני תגובות מאנשים תוך כדי שהעלינו את הרחפן, תוך כדי המעצר ואחרי השחרור. אנשים אמרו סוף סוף אנחנו מרגישים שהקול שלנו נשמע. אנשים בתל אביב אמרו לנו שתל אביב היא לא בירת הלהט"ב, היא עיר קודש. הרוב השפוי לא רוצה את הדברים האלה".

הרחפן של תנועת חזון
צילום: חזון

לאחר שמצנח הרחיפה עלה לאוויר, הוא נלקח לחקירה שארכה כשש שעות, עד סיום מצעד הגאווה. "ערב לפני קיבלתי טלפון מאדם שהציג את עצמו כשוטר ממחוז תל אביב", סיפר. "הוא אמר שאסור להטיס רחפנים. אנחנו מכירים שכל האזור מלא במצנחי רחיפה. הטסנו את המצנח, אמרתי לאשתי שאני יוצא ואני לא יודע אם אני אחזור לשבת אבל אנחנו יוצאים למען עם ישראל".

לדבריו, "המצנח עלה, צילמנו אותו. אני חושב שערוץ 7 היה הראשון שידע על הפרויקט המקסים הזה. אחרי שהוא עלה לאוויר מגיעים שני רכבים, יוצאים משם שוטרים. דרך אגב, זה מאוד מאוד יפה לראות איזה שוטרים חזקים וחסונים יש לנו. הם ניגשים אליי ואומרים לי שאני מעוכב לחקירה. כששאלתי אותם מה עשיתי, הם אמרו לי שאני סכנה לציבור".

"עשו לי סריקה ברכב ולקחו ממני ציוד", הוסיף. "אף אחד לא ידע להסביר איפה הסכנה לציבור. בסופו של דבר הם פלטו שיש הוראה מלמעלה. כנראה שמישהו מאוד מפחד, המשטרה צריכה לרצות את הארגונים הגאים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו