מצעד הלהט"ב
מצעד הלהט"ב צילום: ISTOCK

את המובן מאליו חשוב להזכיר. אנו אוהבים כל יהודי ויהודייה, שהרי ידוע כי אף על פי שחטא, ישראל הוא. אנו אוהבים ומקרבים, מבינים את הקושי, קשובים למצוקה.

אך אהבתנו הגדולה לאחינו לא תסמא את עינינו מלראות את החולי הרוחני הגדול של תנועת הלהט"ב, תנועה שמנקזת אליה את המאבק העולמי ביסודות הבסיסיים ביותר של עולם הרוח בכלל, והיהדות והקדושה בפרט. זהו מאבק על השאלה אם יש טוב ורע או שמא הטוב הוא הטוב בעיני, והרע הוא רק מה שרע עבורי.

האם יש תקוה ועתיד, תכלית ומטרה לעולם עבורה שווה להשקיע, להתקדם ולמסור את הנפש, או שמא זהו עולם ריקן, אכול ושתו כי מחר נמות?

האם יש בו, בעולם הזה, קדושה וטהרה, יש שבת אחרי ימי החול לשמה יש לפעול, או שמא כולו רק חול, חול ושאול. האם יש עם נבחר בעולם בניו של מקום, ואת עשו שנאתי, או כולם שווים, כולם זהים, כולנו נחיל אחד של נמלים בלי הבדל דת גזע ומין. ומעל הכל – מדינה יהודית, או מדינת כל אזרחיה. מדינה 'נורמלית' כמו כולם, תחת ממלכת כהנים וגוי קדוש.

אין לתאר את הכוחות העולמיים העומדים בחזית מאבקי הגאים. חברות ענק, גופי תקשורת, פוליטיקה וכוכבי תרבות. האמיצים המועטים מושתקים באלימות, והם מוצאים לעמוד הקלון בכיכר העיר. לא קל למחות, לא קל לשחות נגד הזרם. הרבה יותר נוח לזרום עם כיוון הנהר, הרבה יותר בטוח לשתוק ולהסתכל מהצד ולא להירטב. ובדיוק על כך אמרו חכמים כי מי שהיה לו למחות ולא מיחה, נתפס גם הוא בעוון דורו, וזאת משום שהגענו למצב שבנושא הלהט"ב, כל שתיקה כמוה כהודאה בדבר, אם לא יעיד ונשא עוונו.

כמה מכמיר לב לראות רבנים, שלמרות גילם הצעיר בדרך כלל, ראייתם קצרה למדי, מקררים את האמבט ומסבירים בטוב טעם ודעת שזה בעצם לא כל כך נורא, שהתורה אסרה רק את המעשה אך זוגיות וחתונה חד מינית זה בסך הכל בסדר, ואיך אפשר בלי משפט הקסם של חז"ל פתרון הידוע לכל קלקול, שהרי אמרו חז"ל שמצוה שלא לומר דבר שאינו נשמע. ובכלל, על החכמים להתחשב ולמצוא פתרונות למצב הקיים, שהרי ידוע כי הקב"ה הסתכל בעולם וברא אורייתא.

רחמיי עליהם. כאשר העולם יתפכח מיינו, כאשר אליל הגאוה כליל יחלוף, כפי שכלו, הלכו ונעלמו כלא היו אלילי הקומוניזם ושאר התנועות שטלטלו את העולם העתיק והמודרני, יבושו ויכלמו, ופניהם יחפרו. היאך התפתו אל מה שנדמה להם אז כהר ובאמת הוא כחוט השערה, היאך לא עמדה להם תורתם, היאך התברר לכל שחכמתם קדמה ליראתם.

כשיבוא אותו היום, היום בו יתעורר העולם משגעונו ואובדנו, יתפלאו הכל על אותם היחידים, אמיצי כח עושי דברו שעמדו כבר אז בפרץ, כשזה לא היה פופולרי, כשזה היה כרוך במחירים גדולים. יעריצו הכל את אלו שעשו כמעשה אברהם העברי, ולהבדיל צ'רצ'יל האנגלי, וזעקו יחידים מול כולם: המלך הזה עירום לחלוטין.

כל מי שלא מוחה בטירוף הזה, כל מי שמעדיף לטמון את ראשו בחול ולהפקיר את הקודש, כל מי שלא מעז לעמוד נגד הזרם האדיר הזה, זרם מים רבים שמאיימים לכבות את האהבה, מאבד בידיו הזדמנות פז להימנות עם דרכו של אברהם העברי, שכל העולם היה בעבר אחד, והוא היה בעבר השני.

אברהם שלא שתק, אברהם שלחם באלילי תרבות הזמן, אברהם שהושלך לכבשן האש, אברהם שקרא בשם ה' מול כל העולם וזכה להיות אהובו של מקום. האם תבואו גם אתם?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו