אביתר
אביתר צילום: רועי חדי

דובר מאחז אביתר צבי סוכות מבהיר כי בניגוד לפרסומים המדינה לא חזרה בה מההסכם עם התושבים.

בניגוד לפרסומים המדינה לא חזרה בה מההסכם עם אביתר", אמר סוכות.

גורמים בממשלה אמרו כי הדיווחים על ביטול ההסכם הן שקר, ''מדובר בשקר. המדינה תעמוד מאחורי ההסכם. יש סוגייה משפטית בדבר עליית הישיבה לקרקע האם עד א באלול או עד סיור הסקר. מקווים לסיים עם זה היום''.

כאמור, יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח''כ בצלאל סמוטריץ' טען שהממשלה חוזרת בה מחלק מההבנות ו"מסרבת לנוכחות אזרחית רציפה ביישוב".

"למרות הפרסומים המוקדמים, הממשלה חוזרת בה ומסרבת לנוכחות אזרחית רציפה ביישוב", אמר יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ'. "אני מחזק את תושבי הישוב ורבבות תומכיהם וקורא להם לא להסכים לשום שחיקה בהבנות. המתיישבים גילו אחריות והסכימו לפשרה שמפלה אותם לרעה כדי להימנע מעימות.

''הממשלה חייבת לעמוד מאחורי ההסכמות ואם תחזור בה תישא באחריות המלאה לתוצאות. כל עוד חאן אל-אחמר ועשרות אלפי מבנים לא חוקיים נוספים של ערבים עומדים על תילם אין שום סיבה בעולם שאביתר יפונה", כך סמוטריץ'.

לאחר הודעת ההבהרה צייץ סמוטריץ': "'גורמים בממשלה' טוענים שההודעה שלי היא שיקרית. מבין שאלו אותם 'גורמים' שחזרו שוב ושוב על הטענה שאני משקר כשהזהרתי שבנט יקים ממשלה עם השמאל ומחבקי מחבלים. אם ״השקר״ שלי יחזיר את הממשלה להסכמה הראשונית-ממנה היא חזרה עכשיו- שכוללת נוכחות אזרחית רציפה אז גם אין לי בעיה להיות 'שקרן'".

יו"ר תנועת נחלה ואשת ההתיישבות דניאלה וייס בירכה אתמול על ההסכם בין ממשלת בנט לתושבי המאחז אביתר בשומרון.

"ממשלה שכל כך הרבה ביקורת שפכו עליה מצאה את הדרך האצילית והמרוממת לשוחח איתנו, לא מתוך כיפוף ידיים אלא מתוך הערכה לחלוצים בוני הארץ", אמרה וייס במסיבת עיתונאים באביתר.

וייס סיפרה: "התפקיד שלנו הוא לא לכופף את הממשלה, אלא לרומם אותה. ההישג הוא לא שאנחנו הולכים נגד הממשלה, אלא שאנחנו מביאים את הממשלה למצב שהיא בעצמה רוצה".

על פי ההסכם שהושג להסדרת היישוב אביתר, התושבים יעזבו את המקום עד לסוף השבוע, כל הבתים יישארו במקומם, משרד הביטחון יקים בסיס לפלוגה במקום ובראש חודש אלול תוקם על פי חוק ישיבת הסדר חדשה בישוב אביתר.

במקביל תצא הנחיה למנהל האזרחי לסיים בתוך חצי שנה את סקר הקרקע. הקרקע שתעבור את הסקר תוכרז כאדמת מדינה ותוקם התיישבות במקום על פי חוק בתיאום בין ראש הממשלה, שר הביטחון, יו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך, ראש המועצה האזורית שומרון ותנועת נחלה.

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו