מצעד הלהט"ב
מצעד הלהט"בצילום: ISTOCK

'פורום הארגונים למען המשפחה' מחה על מתן חסות בידי החברה למתנ"סים לאירוע הגאווה בעיירה מצפה רמון הדרומית.

במכתב שנשלח בידי יו"ר הפורום, עו"ד נעמה סלע, ליו"ר החברה למתנ"סים אבי וורצמן היא כתבה: "להווי ידוע כי פרשת מצעד ארגוני הלהט"ב במצפה רמון כמו גם ניסיונם להשתלט על מערכת החינוך בעיר, מצוי במחלוקת עזה וגורר מחאה ציבורית קשה בקרב תושבי היישוב".

לדבריה, "ראש המועצה התבטא בציבור וגילה אמפטיה ללהטב"ים ,אך הסתייגות מוחלטת מ'תרבות' הלהט"ב שמנסים הארגונים הללו להטמיע בציבור בכלל במצפה רמון בפרט, ומובן שהמצעד הוא חלק מתרבות זו".

"החברה למתנסי"ם היא חברה ממשלתית, וככזו אסור לה להתערב במאבקים ציבוריים השנויים במחלוקת ציבורית עמוקה", כתבה.

"יתרה מזו בקוד האתי של החברה בסעיף 5 מופיע כדלקמן: 'אנו נוהגים בכבוד ובסובלנות בכל אדם בחברה ומחוצה לה נכבד זכותו של כל אדם להביע דעתו בחופשיות'", ציינה. "דברים אלו לא עולים בקנה אחד עם מסע ההשתקה וההפחדה שנעשה כנגד ראש המועצה מר רוני מרום שהביע את דעתו ואת עמדתו בצורה מכבדת, וכפי שרבים מבני המקום חושבים. לאור האמור - אנו קוראים לך להסיר באופן מידי את השתתפותה של החברה מכל תמיכה במצעד זה".

מהחברה למתנ"סים נמסר בתגובה: "החברה למתנ"סים היא חברה ממשלתית האמונה על חיזוק החוסן הקהילתי ובניין קהילות. לחברה מגוון נרחב של תוכניות לכל האוכלוסיות, המגדרים, המוצאים, והאמונות המיועדות לפסיפס הנפלא הקיים בחברה הישראלית. התוכניות נועדו לתת מקום ובית ולקדם את רווחת הפרטים והקהילות השונות ביישובים הרבים בהם היא פועלת לכל ארכה ורוחבה של הארץ.

"כך גם במקרה של תוכניות 'מקום' ו'שווים' המסייעות להשתלבות קהילת הלהט"ב, להכלה ולביטחונה ביישובים שונים בארץ בדגש על הפריפריה החברתית-גיאוגרפית, וזאת תמיד בהתאם להחלטות ההנהלה הציבורית של המתנ"ס המקומי והרשות המקומית.

"במהלך חודש יוני ישנן מאות רבות של פעילויות ועשרות אירועים הנוגעים לנושא קהילת הלהט"ב בכל רחבי הארץ ביישובים ובמתנ"סים בהם פועלות גם התוכניות המצוינות לעיל. במצפה רמון קיים מתנ"ס של החברה, אך לא פועלות תוכניות אלו; משכך השימוש בלוגו החברה והתוכנית אינו רלוונטי לפעילות החברה ביישוב, והאישור להוסיפו לפעילות בה איננו מעורבים, לא היה צריך להינתן", כך החברה למתנ"סים.

בפורום הארגונים למען המשפחה חברים: 'שוברות שווין', 'אבות למען צדק', 'בצלמו', 'אופק - המטה להסברה יהודית', 'יוזמה אזרחית', 'בוחרים במשפחה', 'פורום קפה שפירא', 'הל"ב – העמותה לשוויון בהורות', 'המכון הישראלי למשפחה', 'חותם - יהדות על סדר היום', 'פורום דרור בליכוד', 'מטה יהודי לאומי – נשים למען ישראל', 'מרכז ליבה' וארגון 'לצידכם'.