אביר קארה
אביר קארה צילום: Olivier Fitousi/Flash90

סגן השר אביר קארה מתייחס אחר הצהריים (חמישי) למהומה שעורר כשהצביע הצבעה כפולה במליאת הכנסת ועולה למתקפה נגד האופוזיציה.

"הצבעתי ממחשב לא נכון של חברתי שיושבת לידי, מתוך אינסטינקט וטעות. והדבר החשוב: הודעתי מייד על הטעות, באותו רגע. אגב ממילא היה לקואליציה רוב בהצבעה".

"‏חברי האופוזיציה שמעולם לא לקחו אחריות על מחדליהם שעלו בחיי אדם-אל תלמדו אותי איך מתקנים טעויות. אתם טובעים בחמאת מחדלי המירון ולוד שעוד מרוחה על ראשכם. אמשיך לפעול למען הציבור באהבה ומסירות", כתב קארה בטוויטר.

נזכיר כי סגן השר עורר מהומה בכנסת בצהריים (חמישי) בהצבעה על חוק החל"ת לאחר הצביע פעמיים הן ממחשבו והן מהמחשב של ח"כ עידית סילמן על חלק מהסעיפים.

האופוזיציה דרשה לעצור הצבעה עד לבדיקה. היעוץ המשפטי של הכנסת אישר 10 דקות הפסקה לבירור העניין בסיומן החליט יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, לקיים הצבעה חוזרת.

"לאחר שהנושא נבדק על ידי הייעוץ המשפטי, יחד עם מזכירת הכנסת ויועמ"שים נוספים, עם ח"כ קארה, ובנוכחות אמנם חלקית של ח"כ אוחנה שבנוכחותו נשאלה גם שאלה, ולטובת שמירת טוהר ההצבעה תתקיים הצבעה מחודשת. הנושא נבדק, הייתה הצבעה, על פי ההצהרה של ח"כ קארה הצבעה אחת בשוגג מה עוד שמיד עם ההצבעה הוא הרים את ידו והודיע שהוא הצביע בשוגג", הבהיר לוי.

באופוזיציה זעמו על ההחלטה וקראו קריאות לעברו של ח"כ לוי בדרישה לפתוח בחקירה פלילית של המקרה. שר המשפטים לשעבר, ח"כ אמיר אוחנה, הצהיר כי "מדובר בעבירה פלילית ולא בשוגג" ודרש לבדוק את הצבעותיו של קארה לאורך השבועות האחרונים.

יו"ר הכנסת: הנושא נבדק, הייתה הצבעה, על פי ההצהרה אחת בשוגג ערוץ כנסת

"אי אפשר להצהיר לפרוטוקול גנבתי ואז להיות פטור מעונש. בנוסף, לא מדובר פה בשוגג, אם הוא היה יושב במקרה בכיסא אחר ואז מצביע זה בשוגג אבל הוא הצביע פעמיים משתי עמדות כדי שייספרו שני קולות שהצביע ח"כ אחד.

"היות ובפעם הזו מישהו ראה את זה ואז זה הגיע להודעה לפרוטוקול, אני מבקש שייבדק שבועיים אחורה, האם היו פעמים נוספות שבהם ח"כ קארה הצביע הצבעה כפולה, ואני מבקש נציג מהאופוזיציה יהיה נוכח בזמן בדיקת הצילומים", אמר אוחנה.

בעקבות החלטת יו"ר הכנסת החליטו חברי האופוזיציה להחרים את כל ההצבעות במליאה. ‏במקביל הגיש ח"כ שלמה קרעי תלונה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה על "חשד להצבעות כפולות של ח"כ אביר קארה".

בסביבתה של סילמן הבהירו כי בשום שלב לא ביקשה באופן ישיר או מרומז מסגן השר קארה להצביע במקומה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו