ספורטיבו
ספורטיבו צילום: ספורטיבו

כיום יש מגוון גדול של אופני כושר ומסלולי ריצה שאפשר לרכוש בשוק, אבל חשוב לבחור אופניים עם חברה אמינה שעומדת מאחורי המוצר.

5 יתרונות באופני הכושר של ספורטיבו

  • אופני כושר מאפשרים לכם לשפר סיבולת לב ריאה וגם לחזק את שרירי הרגליים.
  • אופני הכושר יכולים לסייע לכם לרדת במשקל.
  • אופני כושר, בניגוד לאופניים רגילים, מאפשרים לכם להתאמן גם כשבחוץ יש גשמים ומזג אוויר סוער או כשיש בחוץ חום כבד.
  • יתרון נוסף שיש לאופני כושר על אופניים רגילים הוא שאין כאן את הסיכון להיות מעורב בתאונת דרכים.
  • העיצוב של ספורטיבו שובה לב וכיף להחזיק אופניים כאלה בסלון.

כיצד עובדת ההתנגדות באופניים?

ההתנגדות באופני כושר מודרניות מושגת באמצעות שימוש במגנטים חזקים. אופני הכושר נבדלים במספר דרגות ההתנגדות שלהן, שנעות בדרך כלל בין שמונה לעשרים דרגות התנגדות שונות. משקלם של אופני כושר בדרך כלל נע בין 40 ל- 55 קילוגרם. התצוגות המקובלות אצל אופני הכושר הן: שעון זמן, שעון מהירות נסיעה, שעון מרחק, שעון דופק, שעון קלוריות, ויש בחלק מהם גם שעון סל"ד (מספר סיבובים לדקת נסיעה).

למי מתאים האימון באופני כושר ביתיים?

אופני הכושר מתאימים לכל אחד, אפילו קשישים, מכיוון שפעולת הדיווש היא פשוטה מאוד לביצוע. אופני הכושר מתאימים גם לאנשים שסובלים מעודף משקל היות שבזמן הדיווש המדווש יושב על גבי הכיסא ללא חשש מנפילה.

רוב האנשים מנצלים את זמן האימון בעזרתם של אופני הכושר לצפייה בטלוויזיה או לשמיעת מוזיקה. הם מתאימים לאנשים עסוקים שאין להם זמן ללכת אל מכון הכושר ומבחינתם הנגישות של האופניים בבית עדיפה.

כמו כן, מתאמנים רבים אינם מעוניינים בתשלום חודשי קבוע למכון הכושר, כולל עבור חודשים שבהם הגיעו אליו יחסית מעט, ולכן אופני הכושר עוזרות להם לשמור על כושר ללא התחייבות למכון כזה או אחר.

מידע על מסלול ריצה חשמלי

מסלול ריצה חשמלי מאפשר לכם להתאמן בריצה וגם בהליכה מהירה מתי שנוח לכם וללא תלות בתנאי מזג האוויר שמחוץ לבית.

אימוני ריצה והליכה מהירה מומלצים מאוד על ידי הרופאים כדרך למניעת מחלות, הארכת תוחלת החיים והגדלת איכות החיים. היום יש מגוון רחב של מסלולי ריצה חשמליים שנבדלים ביניהם ברמת המחיר ובפונקציות השונות שישנן במכשיר, אך חשוב לבחור מסלול ריצה מחברה טובה ואמינה כמו ספורטיבו.

מסלול ריצה משפר את סיבולת לב-הריאה

אימון על ידי מסלול ריצה חשמלי משפר את כושר סיבולת לב-ריאה. סיבולת זו נחשבת לחיונית לשמירת בריאות האדם, היא מהווה את יכולת האדם להתמיד בפעילות גופנית לזמן שהוא ממושך בכך שהיא עוזרת לו לקלוט כמויות גדולות של חמצן בזמן מינימלי, גם תוך כדי פעילות מאומצת, ולהעביר אותו באמצעות הדם לכל התאים הצורכים חמצן.

סיבולת לב-ריאה תורמת לשיפור זרימת הדם, חיזוק שריר הלב, הנמכת הדופק בזמן של מנוחה, זירוז של תהליכי התאוששות ממאמץ, הורדה של יתר לחץ דם, ירידה ברמת הכולסטרול הרע (LDL) ועליה ברמת הכולסטרול הטוב (HDL), ירידה המשקל.

הוכח במחקרים מדעיים כי אנשים בעלי רמת סבולת לב-ריאה גבוהה, חולים פחות במחלות לב וכלי דם, אז בהחלט כדאי לרכוש מכשיר כושר שיעזור לכם להיכנס לכושר!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו